Rodzinne granie braci Kozłowskich na "Domówce z Dwójką" [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2020 10:34
Występowali razem podczas koncertów urodzinowych Dwójki w 2017 roku. Pojawili się też w audycji "Five o'clock". Bracia Karol i Mischa Kozłowscy ponownie połączyli siły, lecz tym razem przekonaliśmy się jak muzykują w domu.

1200x660-pusty-Domowka-z-Dwojka-V2.jpg
"Domówka z Dwójką" - cykl niezwykłych koncertów online

Za nami już kilkanaście tygodni kameralnych koncertów, na które do swoich domów zapraszają wybitni artyści. Dzięki ich talentowi i gościnności każda sobota, to prawdziwe święto. Soliści, przyjaciele, małżeńskie duety, rodziny (nawet z dziećmi), wreszcie bracia - wszystkich gospodarzy "Domówek z Dwójką" łączy muzyka i gościnne progi, do których zapraszają słuchaczy.

Znają ich Państwo doskonale także z naszej anteny. Karol miał zostać rzeźbiarzem, ale wybrał śpiew. Mischa – zgodnie z marzeniami – został pianistą. Choć są braćmi, to nie koncertują razem zbyt często. Dla Dwójki zrobili wyjątek. A słuchacze mogli przekonać się, jak bracia Kozłowscy muzykują w domu.

- Ułożyliśmy półgodzinny program domowego koncertu z utworów raczej pogodnych, melancholijnych, oscylujących wokół tematyki miłosnej - zapowiadali gospodarze wieczoru. - Naszą intencją było raczej koić, niż do głębi poruszać. Większość utworów nie była przez nas wcześniej wykonywana, więc jesteśmy podekscytowani przed tym występem. Zapraszamy do wysłuchania i oglądania naszej "Domówki", która – bardziej może niż koncertem – będzie spontanicznym spotkaniem dwóch lubiących ze sobą muzykować braci - dodali Karol i Mischa.

Czytaj także:

- Nie mogliśmy nie przyjąć zaproszenia, tym bardziej, że program wieczoru zapowiada się śpiewająco - podkreślali bracia Kozłowscy. 

- Domówka to tak naprawdę jedno z pierwszych spotkań muzycznych po tym okresie przerwy. Dlatego jest to ekscytujące. Miło również, że z bratem - zaznaczył Karol Kozłowski.

W repertuarze ich rodzinnego występu znalazły się pieśni, arie i miniatury autorstwa m.in. Johannesa Brahmsa, Clary i Roberta Schumannów, Hectora Berlioza, Henry’ego Purcella, Gabriela Fauré czy Francisa Poulenca.

Zobacz poprzednie Domówki:

Obejrzyj zaproszenie:

***

Transmisja koncertu w "Domówce z Dwójką" miała miejsce w sobotę (11.07) o godz. 19.00 - na antenie, stronie internetowej oraz Facebooku stacji.


Czytaj także

"Domówka z Dwójką". Baryton Andrzej Filończyk i słynne arie operowe [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2020 13:12
W szóstej odsłonie audycji, w której artyści zaprzyjaźnieni z Programem 2 koncertują dla słuchaczy i internautów, wystąpił śpiewak operowy Andrzej Filończyk. Młody, ale robiący oszałamiającą karierę baryton, zaprezentował przebojowe arie, a akompaniowała mu na fortepianie Katarzyna Sienkiewicz. Koncert transmitowany był na antenie Dwójki oraz - w formie wideo - na stronie internetowej oraz Facebooku stacji.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Marek Bracha przed "księżycową" Domówką

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2020 18:41
- Myślałem o tym, żeby pokazać utwory, które wszyscy znają, mogą się z nimi utożsamiać, a jednocześnie skoro kolacja, to przewodni jest wątek nokturnowy, księżycowy - zapowiadał w "Poranku Dwójki" pianista Marek Bracha, gospodarz kolejnej "Domówki".
rozwiń zwiń