"Domówka z Dwójką" u Anny i Krzysztofa Firlusów. WIDEO

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2020 18:19
Prywatnie małżeństwo, na estradzie basista klasyczny i klawesynistka - gośćmi kolejnej "Domówki z Dwójką" byli Anna i Krzysztof Firlusowie. Wideo do obejrzenia poniżej oraz na Facebooku Programu 2 Polskiego Radia.
Anna i Krzysztof Firlusowie
Anna i Krzysztof FirlusowieFoto: PR

Firlusowie 1200.JPG
Anna i Krzysztof Firlusowie: nasza Domówka będzie zróżnicowana i kolorowa

Krzysztof – kontrabasista i gambista, założyciel zespołu Ensemble Chimérique oraz pedagog. Anna – klawesynistka związana z {oh!} Orkiestrą Historyczną, współzałożycielka ansamblu Extempore. Oboje są absolwentami katowickiej Akademii Muzycznej, koncertują zarówno jako soliści, kameraliści, jak i muzycy orkiestrowi. W 2018 roku wspólnie nagrali płytę Gamba Sonatas, a w najbliższą sobotę, podczas Domówki z Dwójką, wspólnie zabiorą widzów i słuchaczy w muzyczną podróż po Europie. Z pomocą aż czterech instrumentów przeniesiemy się do różnych krajów, stylów i epok.

"Domówka z Dwójką". Zobacz wszystkie koncerty >>>>

O koncertowym cyklu radiowej Dwójki artyści mówią tak:

"Domówka z Dwójką" to znakomita, a jednocześnie bardzo potrzebna inicjatywa, wypełniająca bolesną lukę w tymczasowo zamrożonym życiu koncertowym. Myślę, że przynosi ulgę nie tylko stęsknionym melomanom, ale w równym stopniu artystom, przyzwyczajonym do regularnego wyrażania siebie, swoich emocji, poprzez sztukę. Zaproszenie publiczności do "swojej codzienności" to z jednej strony akt odwagi, dyskretne przesunięcie granicy intymności; z drugiej zaś - swoisty powrót do pięknej tradycji domowego koncertowania, wplatania sztuki w rozmowę i w "zwyczajne" bycie z drugim człowiekiem.

Transmisja koncertu Anny i Krzysztofa Firlusów "Domówce z Dwójką" miała miejsce w sobotę 27 czerwca o godz. 19.00 - na antenie, stronie internetowej oraz Facebooku stacji.

Czytaj także

"Domówka z Dwójką". Jakub Józef Orliński: zagramy barok ze świeżym twistem

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2020 11:41
- Z Alkiem gra się wspaniale, więc zaprezentujemy bardzo ciekawy program. Zagramy różne barokowe arie: dwie sakralne i jedną, którą nazywam barokowym klubowym kawałkiem - mówił słynny kontratenor, który w sobotę 25 kwietnia razem z Aleksandrem Dębiczem wystąpi podczas kameralnego koncertu w Dwójce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Agnieszka Budzińska-Bennett. Jedna "Domówka", dwie przestrzenie

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2020 10:00
- W moim własnym salonie mam pewne ograniczenia akustyczne, ponieważ jest to mieszkanie, a w Szwajcarii takie regulacje są dosyć poważnie egzekwowane. Podzieliłam więc swój występ na dwie części - mówiła w "Poranku Dwójki" artystka, która w najbliższą sobotę (6.06) zaprezentuje się w ramach cyklu kameralnych koncertów online "Domówka z Dwójką".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Marek Bracha przed "księżycową" Domówką

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2020 18:41
- Myślałem o tym, żeby pokazać utwory, które wszyscy znają, mogą się z nimi utożsamiać, a jednocześnie skoro kolacja, to przewodni jest wątek nokturnowy, księżycowy - zapowiadał w "Poranku Dwójki" pianista Marek Bracha, gospodarz kolejnej "Domówki".
rozwiń zwiń