Renesansowa Domówka z Coriną Marti i Michałem Gondką [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2020 19:30
Utwory późnego średniowiecza i przede wszystkim renesansu zabrzmiały w "Domówce z Dwójką" poświęconej twórcom i dziełom muzyki dawnej. Bohaterami koncertu był międzynarodowy duet Corina Marti i Michał Gondko.
Domówka z Dwójką - Corina Marti i Michał Gondko
Domówka z Dwójką - Corina Marti i Michał GondkoFoto: PR2

Michał Gondko.jpg
Michał Gondko: sobotnia Domówka będzie bardzo renesansowa

W ramach cotygodniowych, kameralnych koncertów on-line słuchacze Programu 2 Polskiego Radia i internauci mogli przenieść się do Szwajcarii, gdzie zabrzmiała muzyka dawna. Tym razem gospodarzami "Domówki z Dwójką" byli Corina Marti i Michał Gondko – współzałożyciele szwajcarskiej grupy La Morra, specjalizującej się w wykonawstwie muzyki powstałej w Europie w okresie jesieni średniowiecza oraz renesansu. 

- Naszą repertuarową przestrzeń wykreują instrumenty strunowe: lutnia i klawesyn. To dwa z najbardziej intymnych i prywatnych instrumentów tamtej epoki, więc w miejsce koncertu wpasowały się znakomicie - mówił w Dwójce znakomity polski lutnista, który w sobotę (15.08) razem z Coriną Marti zagrał podczas "Domówki z Dwójką".

"Domówka z Dwójką". Zobacz wszystkie koncerty >>>>

***

Transmisja koncertu w "Domówce z Dwójką" miała miejsce na antenie Dwójki, a także - transmisja wideo - na stronie internetowej  i Facebooku stacji oraz kanale YouTube Polskiego Radia.

Zobacz więcej na temat: Domówka w Dwójce
Czytaj także

Jazzowa "Domówka z Dwójką" u Marcina Wasilewskiego. WIDEO

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2020 17:53
Miał 19 lat, gdy nagrał pierwszą płytę z Tomaszem Stańko. Rok później ukazał się pierwszy album jego formacji Simple Acoustic Trio. W wieku 26 lat nagrywał już dla najważniejszej europejskiej wytwórni jazzowej - ECM. Dziś prowadzi najbardziej doceniane polskie trio na świecie. Jazzfanów nie trzeba chyba przekonywać. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Gabriela Mościcka: Domówka będzie naszym przywitaniem z szerszą publiką

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2020 11:06
- Koronawirus sprawił, że mieliśmy dużo mniej kontaktu z publicznością niż planowaliśmy - mówiła wokalistka grająca na akordeonie, która w najbliższą sobotę (1.08) wystąpi ze swym nowo powstałym zespołem Syrenka w ramach cyklu koncertów online "Domówka z Dwójką".
rozwiń zwiń