REKLAMA

Wielka improwizacja zespołu Irreversible Entanglements

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2022 15:00
Pierwsza letnia odsłona audycji prowadzonej przez duet Bartek Chaciński i Jacek Hawryluk rozpoczęła się od wielkiej improwizacji, ale nie tej mickiewiczowskiej, tylko jazzowej, w wykonaniu zespołu Irreversible Entanglements.
Bartek Chaciński i Jacek Hawryluk
Bartek Chaciński i Jacek Hawryluk Foto: PR

W krótkie letnie noce "Nocna strefa" trwa dłużej, bo zaczyna się o godzinę wcześniej niż dotąd - o 22.00. - I zawsze znajdzie się w niej koncert na koniec wieczoru, a właściwie na początek nocy. Tym razem to zespół Nieodwracalne Uwikłanie, czyli Irreversible Entanglements - mówił Bartek Chaciński, zapowiadając najbliższe wydanie audycji.

Irreversible Entanglements to jazzowa, improwizująca grupa ze Stanów Zjednoczonych. Jak mówił Jacek Hawryluk, na słuchaczy Dwójki czeka wielka, godzinna improwizacja. - Poza tym mamy furę wakacyjnych płyt, które musimy przesłuchać - zaznaczył.

Zobacz zapowiedź audycji:

(Facebook Dwójki)

Zapraszamy do słuchania trzygodzinnego pasma autorskiego, w którym przemierzać będziemy rejony muzycznej awangardy, eksperymentu, jazzu, improwizacji, rocka, nietypowego popu i muzyki z najdalszych zakątków świata.

Będzie to też okazja do sięgnięcia po nagrania (także koncertowe!) z ostatnich miesięcy, na które nie starczyło czasu wiosną, oraz płyty i zjawiska zapomniane.

W podróż w nieznane zabiorą Państwa dziennikarze bacznie obserwujący współczesną scenę.


Posłuchaj
174:43 2022_06_30 22_00_04_PR2_Nocna_strefa.mp3 Wielka improwizacja zespołu Irreversible Entanglements (Nocna strefa/Dwójka)

 

***

Tytuł audycji: Nocna strefa

Prowadzili: Bartek Chaciński i Jacek Hawryluk

Data emisji: 30.06.2022

Godzina emisji: 22.00

Czytaj także

Hołd dla Petera Rehberga i nowe płyty Dona Cherry'ego

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2021 10:00
Głównym bohaterem audycji był zmarły kilka dni temu muzyk, producent i wydawca, szef Editions Mego - Peter Rehberg.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ekstatyczny minimalizm Josha Abramsa

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2021 10:04
Na inaugurację 14. sezonu "Rozmów improwizowanych" spotkaliśmy się w audycji z chicagowskim kontrabasistą jazzowym Joshem Abramsem.
rozwiń zwiń