REKLAMA

Noc z "Made to Measure"

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2022 08:00
W audycji z cyklu "Nocna strefa" słuchaliśmy najbardziej pamiętnych płyt z serii wydawniczej "Made to Measure" belgijskiej wytwórni Crammed Discs. Zagrali m.in. Steven Brown & Blaine Reininger, Benjamin Lew, Arto Lindsay, Josef Van Wissem i Hector Zazou.
Na serię Made to Measure składa się 46 albumów z szeroko pojętą muzyką ilustracyjną
Na serię "Made to Measure" składa się 46 albumów z szeroko pojętą muzyką ilustracyjnąFoto: materiały prom.

Seria "Made to Measure" - zainaugurowana w 1984 roku, po krótkiej przerwie reaktywowana w 2021 - liczy sobie 46 albumów z szeroko pojętą muzyką ilustracyjną. Wyrastająca z ducha nowofalowych poszukiwań seria belgijskiej wytwórni Crammed Discs do dziś urzeka szczególną atmosferą - egzotyczną, eksperymentalną, malarską.

W audycji słuchaliśmy najbardziej pamiętnych płyt z tej serii. Zagrali między innymi Steven Brown & Blaine Reininger, Benjamin Lew, Arto Lindsay, Josef Van Wissem i Hector Zazou, a także wielu, wielu innych znakomitych artystów różnych stylów i narodowości.

To była noc z "Made to Measure".


Posłuchaj
177:17 2022_07_20 22_00_15_PR2_Nocna_strefa.mp3 Noc z "Made to Measure" (Nocna strefa/Dwójka)

***

Zapraszamy do słuchania 3-godzinnego pasma autorskiego, w którym przemierzamy rejony muzycznej awangardy, eksperymentu, jazzu, improwizacji, rocka, nietypowego popu i muzyki z najdalszych zakątków świata.

Jest to też okazja do sięgnięcia po nagrania (także koncertowe!) z ostatnich miesięcy, na które nie starczyło czasu wiosną oraz płyty i zjawiska zapomniane.

W podróż w nieznane zabierają Państwa dziennikarze bacznie obserwujący współczesną scenę.

***

Tytuł audycji: Nocna strefa

Prowadził: Rafał Księżyk

Data emisji: 20.07.2022

Godzina emisji: 22.00

Czytaj także

Owadzia muzyka w "Nocnej strefie"

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2022 08:00
Noc po upalnym dniu z muzyką, której trzeba słuchać przy otwartym oknie. Na audycję wypełnioną takimi dźwiękami w środowy wieczór zaprosił Rafał Księżyk.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Bez jazzu proszę!"

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2022 22:00
Od kilku lat pierwsze wakacyjne spotkania z Państwem upływają nam pod szyldem "bez jazzu proszę" czy też "audycja absolutnie niejazzowa". Unikamy w niej jak ognia swobodnej improwizacji i eksperymentów. Z drugiej strony jest to dla nas małe święto i wielka przyjemność, bo przygotowujemy się do tych pierwszych letnich audycji przez cały rok, gromadząc ciekawe, zaskakujące piosenki. Stare i całkiem nowe, zapomniane i nieśmiertelne.
rozwiń zwiń