Kamil Piotrowicz o nowej płycie "Weird Heaven"

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2022 08:00
W "Rozmowach improwizowanych" dwa spojrzenia na współczesną muzykę improwizowaną - okiem artysty i okiem promotora. Najpierw rozmawialiśmy z pianistą Kamilem Piotrowiczem o nowej płycie "Weird Heaven" - mieszaniu wody z ogniem, "wysokiego" z "niskim" i o tym, do czego może się przydać "jeden z 50 najgorszych wynalazków w historii ludzkości".
Kamil Piotrowicz
Kamil PiotrowiczFoto: materiały prom.

Przypomnijmy, że Kamil Piotrowicz gościł niedawno w naszym koncertowym cyklu "Jazz.PL". 26 sierpnia jego awangardowy projekt HAŁVVA stworzony wspólnie z Jackiem Prościńskim przy współpracy z Timothée Quostem zaprezentował swoją wizję kompozycji Andrzeja Trzaskowskiego. Artyści sięgnęli wtedy po mniej znane orkiestrowe utwory z początku lat siedemdziesiątych, jak "Bloki" czy "Magma", ale również wcześniejsze utwory z lat sześćdziesiątych i balladę z filmu "Pociąg" Jerzego Kawalerowicza (1959). Nagranie WIDEO z tego koncertu można obejrzeć tutaj.

Ponadto w audycji z Andrzejem Nowakiem rozmawialiśmy o programie koncertów 6. Spontaneous Music Festival w Poznaniu (6-8 października 2022) - coraz ważniejszym na mapie polskich festiwali święcie muzyki improwizowanej.

Pojawiły się również interesujące nowości wydawnicze z pogranicza improwizacji i eksperymentu: SIKSA - "Szmery w sercu", kwartet Mat Maneri, Tanya Kalmanovitch, Tomo Jacobson i Kresten Osgood - "Variations On No Particular Theme - Part 2", trio Matthias Müller, Matthias Bauer, Rudi Fischerlehner - "Der Dritte Stand", solowy album Mikołaja Trzaski "Goats’ Ghost" i wreszcie "Rhesus Albert" formacji USO9001.

Posłuchaj
113:48 2022_09_28 23-00-24_PR2_Nocna_strefa.mp3 Kamil Piotrowicz o nowej płycie "Weird Heaven" (Nocna strefa/Dwójka)

***

Tytuł audycji: "Rozmowy improwizowane" w paśmie "Nocna strefa"

Prowadzili: Janusz Jabłoński i Tomasz Gregorczyk

Goście: Kamil Piotrowicz (pianista), Andrzej Nowak (6. Spontaneous Music Festival w Poznaniu)

Data emisji: 28.09.2022

Godzina emisji: 23.00

Czytaj także

Wielka improwizacja zespołu Irreversible Entanglements

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2022 15:00
Pierwsza letnia odsłona audycji prowadzonej przez duet Bartek Chaciński i Jacek Hawryluk rozpoczęła się od wielkiej improwizacji, ale nie tej mickiewiczowskiej, tylko jazzowej, w wykonaniu zespołu Irreversible Entanglements.
rozwiń zwiń