45 lat Recommended Records

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2023 00:55
W marcu 1978 roku ex-perkusista awangardowej formacji Henry Cow, Chris Cutler powołał do życia niezależną wytwórnię, którą przedstawiał jako "muzyczną interwencję". Celem miała być prezentacja brytyjskiej publiczności nieznanych jej artystów z reszty świata oraz wsparcie dla niezależnych twórców.
W tym wydaniu Nocnej strefy o 45 latach działalności niezależnej wytwórni Recommended Records
W tym wydaniu "Nocnej strefy" o 45 latach działalności niezależnej wytwórni Recommended RecordsFoto: Delpixel/Shutterstock

Wciąż aktywna firma okazała się instytucją poszukującą muzyki ostatnich lat. W "Nocnej strefie" przypomnieliśmy sobie odrobinę z odkryć i poleceń RR. Zagrali m. in. Art Bears, Biota, Kalahari Surfers, N.O.R.M.A., LEs Sales Comples, p53, Thinking Plague.

***

Zapraszamy do słuchania 2-godzinnego pasma autorskiego, w którym przemierzać będziemy rejony muzycznej awangardy, eksperymentu, jazzu, improwizacji, rocka, nietypowego popu i muzyki z najdalszych zakątków świata. 

Będzie to też okazja do sięgnięcia po nagrania (także koncertowe!) z ostatnich miesięcy, na które nie starczyło czasu oraz płyty i zjawiska zapomniane.

W podróż w nieznane zabiorą Państwa dziennikarze bacznie obserwujący współczesną scenę:

Krzysztof Dziuba i Rafał Księżyk (na zmianę, co drugi poniedziałek), Piotr Metz (wtorki), Tomasz Gregorczyk i Janusz Jabłoński (środy), Bartek Chaciński i Jacek Hawryluk (czwartki).

Posłuchaj
111:36 2023_03_20 23_00_25_PR2_Nocna_Strefa.mp3 45 lat Recommended Records (Nocna strefa/Dwójka)

 

***

Tytuł audycji: Nocna strefa

Prowadził: Rafał Księżyk

Data emisji: 20.03.2023

Godzina emisji: 23.00

mo

Czytaj także

Muzyka Tibora Szemzo

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2023 07:00
Węgierski kompozytor i artysta multimedialny, wychodząc z gruntu minimal music wypracował własną, oryginalną formułę, w kształtowaniu której miała swój udział inspiracja żywiołem wody. Jest też twórcą sugestywnej muzyki filmowej. Różnym obliczom Tibora Szemzo przysłuchiwaliśmy się w "Nocnej strefie".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pożegnanie Wayne'a Shortera

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2023 07:00
2 marca w wieku 89 lat zmarł Wayne Shorter, jeden z najważniejszych artystów jazzu. W trakcie trwającej blisko 70 lat kariery zasłynął nie tylko jako solista, ale też filar The Jazz Messengers, kwintetu Milesa Davisa oraz Weather Report. W tym wydaniu "Nocnej strefy" przypomnieliśmy jego najważniejsze nagrania.
rozwiń zwiń