"Nocna strefa" pełna transu i eksperymentów

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2023 01:00
W tym wydaniu "Nocnej strefy" zaprezentowaliśmy fragmenty aż dwóch nowych płyt formacji Lotto.
Okładka płyty Axolotl tria Lotto
Okładka płyty "Axolotl" tria LottoFoto: materiały promocyjne

Dwa nowe albumy tria Lotto

Lotto to polskie transowe i eksperymentujące trio (Mike Majkowski, Paweł Szpura, Łukasz Rychlicki). Na albumach "Axolotl" i "Summer" - wydanych jednocześnie, 22 września - nieco zdryfowało z dotychczasowej ścieżki. W jaki sposób - o tym opowiemy w audycji.

Fragmenty nowych przedpremierowych nagrań

Tego samego wieczoru zaprezentowaliśmy fragmenty nowych nagrań tria Chris Abrahams / Oren Ambarchi / Robbie Avenaim, a do tego płyty Arnolda Dreyblatta "Resolve", nagranej z The Orchestra of Excited Strings, i jeszcze - przedpremierowo - formacji Nihiloxica (nowa płyta "Source of Denial" ukaże się w najbliższy piątek).

Trans w różnych postaciach

Dominował więc trans w różnych postaciach - ten z kręgu muzyki improwizowanej, bliższy muzyce współczesnej, i ten związany z polirytmią muzyki afrykańskiej.


Posłuchaj
119:42 2023_09_28 23_00_00_PR2_Nocna_Strefa.mp3 "Nocna strefa" pełna transu i eksperymentów (Dwójka) 

Zapraszamy do słuchania 2-godzinnego pasma autorskiego, w którym przemierzać będziemy rejony muzycznej awangardy, eksperymentu, jazzu, improwizacji, rocka, nietypowego popu i muzyki z najdalszych zakątków świata. 

Będzie to też okazja do sięgnięcia po nagrania (także koncertowe!) z ostatnich miesięcy, na które nie starczyło czasu oraz płyty i zjawiska zapomniane.

W podróż w nieznane zabiorą Państwa dziennikarze bacznie obserwujący współczesną scenę:

Krzysztof Dziuba i Rafał Księżyk (na zmianę, co drugi poniedziałek), Piotr Metz (wtorki), Tomasz Gregorczyk i Janusz Jabłoński (środy), Bartek Chaciński i Jacek Hawryluk (czwartki).

***

Tytuł audycji: Nocna strefa

Prowadzili: Jacek Hawryluk i Bartek Chaciński

Data emisji: 28.09.2023

Godz. emisji: 23.00

mo/pg

Czytaj także

"Korzyński Ultimate" w "Nocnej strefie"

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2023 01:00
Wyjątkowy koncert poświęcony pamięci zmarłego w ubiegłym roku kompozytora Andrzeja Korzyńskiego, zatytułowany "Korzyński Ultimate", odbył się 12 września w Studiu im. Witolda Lutosławskiego. W tym wydaniu "Nocnej strefy" słuchaczom Dwójki zaprezentowali go Jacek Hawryluk i Bartek Chaciński.
rozwiń zwiń