"Obiecująca. Młoda. Kobieta". Kino zemsty, komedia romantyczna, czy dramat?

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2021 11:34
W audycji mówiliśmy o debiutanckim obrazie Emerald Fennell - jednej z najlepszych propozycji filmowych w ostatnich latach.
Plakat filmu
Plakat filmuFoto: materiały prom.

Posłuchaj
29:22 2021_03_28 09_30_36_PR2_Magazyn_Filmowy.mp3 "Obiecująca. Młoda. Kobieta" w reżyserii Emerald Fennell (Magazyn filmowy/Dwójka) 

W roli tytułowej zobaczymy Carey Mulligan. Wszyscy zawsze mówili o jej bohaterce - Cassie, że jest to obiecująca młoda kobieta... ale zdarzyło się coś, co brutalnie zmieniło jej przyszłość. Jednak w tym filmie nic nie jest takim, jakim się wydaje. Jako widzowie odkrywamy minuta po minucie niespodziewane warstwy zawiłej historii.

Margot Robbie została producentką tego filmu zaledwie po przeczytaniu pierwszej sceny ze scenariusza. A ta skonstruowana jest w myśl zasady Hitchcocka: film powinien zaczynać się od trzęsienia ziemi. Kolejne sceny są jeszcze lepsze i równie tajemnicze. Film oscyluje gatunkowo od kina zemsty przez komedię romantyczną po dramat. Co ciekawe pojawia się w nim odniesienie do filmu noir z 1955 roku - "Noc myśliwego".

Zobacz zwiastun:

źródło: YouTube Kino Helios Polska

***

Tytuł audycji: Magazyn filmowy

Prowadziła: Beata Kwiatkowska

Data emisji: 28.03.2021

Godzina emisji: 9.30

Czytaj także

Paweł Maślona i film o Kościuszce. "To nie będzie zwykłe kino historyczne"

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2021 20:00
- Tym, co mnie pociągnęło w projekcie filmu o Kościuszce, to był ogromny potencjał na opowiadanie filmowe. Druga rzecz to bliski mi bohater – chłop Ignacy, który z wielu powodów jest mi bliski. Od początku czułem, że to dla mnie okazja, by opowiedzieć o chłopstwie, moim pochodzeniu i przodkach - mówił w Dwójce Paweł Maślona – reżyser, scenarzysta i montażysta filmowy.
rozwiń zwiń