Z rodziną na dużym ekranie

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2021 14:15
Rodzina, która gromadzi się przy stole, to scena pojawiająca się w wielu filmach. Portretowanie relacji nie jest łatwe, ale udaje się to polskim twórcom filmów. W "Wielkanocy" Monika Jordan-Młodzianowska opowiada historię Lilki i Kornela, którzy z okazji Świąt Wielkanocnych wybierają się na Mazury.
Plakat filmu
Plakat filmuFoto: Mat. promocyjne

Posłuchaj
18:39 2021_04_04 09_35_35_PR2_Magazyn_Filmowyv1.mp3 Portret rodziny w filmie (Magazyn filmowy/Dwójka)

 

Ma to być ich sposób na spędzenia świątecznego czasu z przyjaciółmi, z daleka od rodzinnego sosu. W połowie drogi Lilka otrzymuje wiadomość, która całkowicie krzyżuje im plany.

"Mazurek" Julii Kolberger to krótkometrażowy film, którego bohaterka Urszula przygotowuje wielkanocne śniadanie na cześć córki i jej nowego narzeczonego. Kiedy córka przyjeżdża, okazuje się, że jej narzeczony jest od niej trzydzieści lat starszy. Śniadanie zamienia się w kolację, a Urszula przeżywa najgorszy dzień w swoim życiu.

[Oficjalny zwiastun, źródło: Studio Munka]

***

Tytuł audycji: Magazyn filmowy

Prowadziła: Beata Kwiatkowska

Data emisji: 4.04.2021

Godzina emisji: 9.30


Czytaj także

Paweł Maślona i film o Kościuszce. "To nie będzie zwykłe kino historyczne"

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2021 20:00
- Tym, co mnie pociągnęło w projekcie filmu o Kościuszce, to był ogromny potencjał na opowiadanie filmowe. Druga rzecz to bliski mi bohater – chłop Ignacy, który z wielu powodów jest mi bliski. Od początku czułem, że to dla mnie okazja, by opowiedzieć o chłopstwie, moim pochodzeniu i przodkach - mówił w Dwójce Paweł Maślona – reżyser, scenarzysta i montażysta filmowy.
rozwiń zwiń