Agata Buzek i Kristen Stewart w rolach głównych

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2021 10:00
W audycji mówiliśmy o filmach, na które warto zwrócić uwagę w kinowym repertuarze. Aktualnie na ekrany weszły dwie ciekawe produkcje: "Moje wspaniałe życie" i "Spencer".
Agata Buzek na planie filmu Córka trenera w reż.  Łukasza Grzegorzka
Agata Buzek na planie filmu "Córka trenera" w reż. Łukasza GrzegorzkaFoto: mat. prasowe/Akson Studio
Posłuchaj
24:17 2021_10_31 09_27_29_PR2_Magazyn_Filmowy.mp3 Recenzje filmów "Moje wspaniałe życie" i "Spencer" (Magazyn filmowy/Dwójka)

 

Akcja pierwszego filmu toczy się w Nysie - rodzinnym mieście reżysera, Łukasza Grzegorzka - i nawiązuje do jego życia. To najlepszy film twórcy "Córki trenera" i "Kampera". W głównych rolach zobaczymy Agatę Buzek, Jacka Braciaka i Adama Woronowicza.

Kolejny tytuł "Spencer" przedstawia fragment życia księżnej Diany Spencer w momencie, kiedy sielanka w rodzinie królewskiej się kończy, a Diana podejmuje decyzję o rozwodzie. W roli "królowej ludzkich serc" zobaczymy Kristen Stewart.

***

Tytuł audycji: Magazyn filmowy

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Data emisji: 31.10.2021

Godzina emisji: 9.30

Czytaj także

Giuseppe Tornatore: Ennio Morricone nie zamykał się na nic i na nikogo

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2021 18:00
- Miałem wtedy może 8, 10 lat i chciałem pójść do kina na western. Dokładnie to pamiętam, to były wczesne lata 60. Pewnego dnia zobaczyłem okładkę płyty, na której rozpoznałem muzykę z filmu i zobaczyłem na niej imię i nazwisko kompozytora. Byłem pod wrażeniem tego, że muzyka może żyć bez filmu. Uważam, że znam jego twórczość dość dobrze - mówił na antenie Dwójki Giuseppe Tornatore, reżyser filmu dokumentalnego o Enniu Morricone.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Nie czas umierać". James Bond w wersji emocjonalnej

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2021 11:00
Tej premiery nie mogliśmy pominąć z wielu powodów. Po pierwsze, długo czekaliśmy na nowego Bonda, zatytułowanego tym razem "Nie czas umierać". Po drugie, czekaliśmy na ostatni efekt pracy Daniela Craiga, który odmówił "licencji na zabijanie" i ten film jest jego ostatnim.
rozwiń zwiń