Wariacje na temat fagotu

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2020 11:45
Cisza poprzedza samotną linię jednego instrumentu, który rozpoczyna frazę w wysokim rejestrze... Tym instrumentem jest fagot, a tak brzmi początek "Święta wiosny" Igora Strawińskiego.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/ddisq

Posłuchaj
59:21 2020_10_09 22_01_09_PR2_Karnawał_instrumentów.mp3 Wariacje na temat fagotu (Karnawał instrumentów/Dwójka)

Dlaczego fagot? Jaka jest muzyka na fagot kompozytorów przed Strawińskim, a co ciekawego można znaleźć później? Co o fagocie pisał Marian Cyrus Sobolewski w swojej "Instrumentacji"? Gdzie znajdziemy najpiękniejsze partie solowe na fagot?

Na audycję zapraszał Łukasz Borowicz

***

Tytuł audycji: Karnawał instrumentów

Prowadził: Łukasz Borowicz

Data emisji: 9.10.2020

Godzina emisji: 22.00

Czytaj także

Seong-Jin Cho: zawsze czuję zdenerwowanie, gdy występuję w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2020 17:30
- To moment, który budzi we mnie szereg wspaniałych emocji, ale też trudnych wspomnień. Zdaję sobie sprawę, że czas biegnie tak szybko, a jednocześnie jak wiele wydarzyło się w moim życiu. Odczuwam wdzięczność, że od czasu konkursu mogę regularnie występować w Warszawie. Kocham polską publiczność i jestem zaszczycony, że mogę przed nią wystąpić - mówił w Dwójce laureat XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina Seong-Jin Cho.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najpłodniejszy rok Beethovena

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2020 23:00
Rok 1803 w twórczości Ludwika van Beethovena to czas niezwykle płodny. Powstaje wówczas cała seria niezwykłych dzieł, które pchnęły muzykę na nowe tory. Kompozytor jest w pełni sił twórczych, a pomysłami przychodzącymi mu do głowy mogłyby z powodzeniem obdzielić co najmniej kilku twórców.
rozwiń zwiń