D I D. Muzyka medytacyjna Hani Piosik [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2021 19:00
Hania Piosik – wokalistka, muzyk i eksperymentatorka – to kolejna artystka, którą usłyszeliśmy w "Miejscówce z Dwójką". W sobotę, 20 listopada zaprezentowała swój solowy projekt D I D.

OGLĄDAJ:

[YouTube Dwójka-Program 2 Polskiego Radia]

Repertuar:

D I D – "Lightment"

D I D – "Civil War Intercorrupted" (radio edit)

D I D – "Respect" (radio edit)

D I D to solowy projekt Hani Piosik, która od ponad dziesięciu lat współpracuje z przedstawicielami różnych sfer sztuki i nauki. Uczestniczyła w wielu międzynarodowych festiwalach (m.in. Warszawska Jesień, Radiophrenia, Soundrive, Spring Break, Festiwal Przemiany - CN Kopernik), a także hacklabach i rezydencjach artystycznych (m.in. WISP LABORATORY LEIPZIG, czy Ortsgespraeche/Goethe Institut).

Artystka nie ukrywa, że jej główną pasją jest poszukiwanie dźwiękowych anomalii. Jesienią 2021 ukazał się jej kolejny solowy album END OF XIBALBA, złożony z utworów medytacyjnych, które mają zachęcić do rozważań nad własnym bytem, celem budowania wewnętrznej siły, która tworzy połączenia między ludźmi.

Wydarzenie zrealizowane zostało we współpracy z artystą wizualnym Timotym Learym i twórcą wideo Szymonem Korzeniowskim.

Więcej informacji o projekcie: TUTAJ.

Podziękowania za wsparcie w realizacji wideo:
Soulkostel
Ektoplastic

***

Do słuchania i oglądania "Miejscówki z Dwójką" zaprosiliśmy w sobotę (20.11) o godz. 19.00 – transmisja była dostępna na antenie PR2, stronie dwojka.polskieradio.pl oraz na Facebooku i kanale YouTube Dwójki.

Zobacz więcej na temat: Miejscówka z Dwójką koncert
Czytaj także

Dominik Bukowski, Dominik Kisiel i muzyczne konstelacje [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2021 19:30
Dominik Bukowski i Dominik Kisiel – to dwóch trójmiejskich muzyków młodego i średniego pokolenia. Artyści postanowili połączyć swoje doświadczenia i stworzyć duet pełen muzycznych kolorów i artystycznej wolności. Taka jest ich płyta "Delta Scuti", którą zaprezentowali w Dwójce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ferajna Jastrzębskiego gra szlagiery międzywojnia [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2021 19:30
Ferajna Jastrzębskiego to powrót do muzyki czasów międzywojennych. To podróż w czasie do królujących wówczas fokstrotów, polek, tang i walczyków. Repertuar, który usłyszeliśmy podczas "Miejscówki z Dwójką", stanowią popularne przed laty szlagiery warszawskich salonów, ale również placów, podwórek i ulic.
rozwiń zwiń