Adriana Ferfecka i Mischa Kozłowski. Jubileuszowy koncert [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2022 10:00
W związku z 10-leciem współpracy artystycznej duetu Adriana Ferfecka (sopran) – Mischa Kozłowski (fortepian), w ramach "Miejscówki z Dwójką" artyści zaprezentowali najbliższe sercom muzyków arie i pieśni wspólnie wykonywane na przestrzeni lat.

– W tym roku przypada 10-lecie naszej artystycznej współpracy i przyjaźni – podkreślają zgodnie artyści, których usłyszeliśmy w sobotę (12.02).


ZOBACZ WIDEO:

[YouTube Programu 2 Polskiego Radia]

Adriana Ferfecka ukończyła studia na Wydziale Wokalnym Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. W sezonie 2014/2015 była członkiem Akademii Operowej w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie. W 2015 roku uczestniczyła w projekcie dla młodych śpiewaków na Salzburger Festspiele w Austrii, gdzie wcieliła się w postać Rozyny w Cyruliku sewilskim G. Rossiniego. W latach 2015-2017 związana była z berlińską Deutsche Oper.

W kolejnych sezonach artystka zadebiutowała na scenach, takich jak Teatro dell’opera di Roma w Rzymie, Teatro La Fenice w Wenecji, Dutch National Opera & Ballet w Amsterdamie, Teatro Lirico di Cagliari, Opera Wrocławska czy Teatr Wielki – Opera Narodowa w Warszawie, wykonując takie role, jak Mimì w La Boheme, Micaëla w Carmen, Violetta w Traviacie, Susanna w Weselu Figara czy Liù w Turandot.

Jest laureatką pierwszych nagród m.in. na Konkursie dla Śpiewaków Operowych Ferruccio Tagliavini w Austrii, Konkursie Le Grand Prix de l’Opera w Rumunii, Konkursie Śpiewu Klasycznego Debut w Niemczech, Konkursie Operowym Ottavio Ziino w Rzymie i Konkursie Wokalnym Iris Adami Corradetti w Padwie.

Za swoje osiągnięcia została nagrodzona stypendium Ministra Kultury i Sztuki.

Zobacz wszystkie koncerty z cyklu Miejscówka z Dwójką >>>

Mischa Kozłowski – pianista solista i kameralista, wykładowca Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie oraz prezes Fundacji "Partnerstwo w Muzyce". W młodości ukształtowany muzycznie przez Katarzynę Popową-Zydroń, studiował w Warszawie u Piotra Palecznego, Macieja Paderewskiego, Jerzego Marchwińskiego i Katarzyny Jankowskiej-Borzykowskiej oraz w szwajcarskim Bern u Tomasza Herbuta, Patricka Jüdta i Moniki Urbaniak-Lisik.

Laureat czołowych nagród konkursów pianistycznych i kameralnych w Polsce, Niemczech, Szwajcarii i Ukrainie. Koncertował w większości krajów Europy, a także w Izraelu, Japonii, Chinach, Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Tunezji. Jako solista z orkiestrą zadebiutował w wieku 9 lat. Wystąpił w większości sal filharmonicznych i koncertowych w Polsce, a także m.in. w Filharmonii Moskiewskiej, National Centre for the Performing Arts w Pekinie, Rohm Theatre w Kyoto, Flagey w Brukseli, Narodowej Filharmonii Ukrainy w Kijowie, w siedzibie UNESCO w Paryżu, w Konzerthaus "Kultur-Casino", Zentrum Paul Klee i Yehudi Menuhin Forum w Bernie. Ostatnio, na zaproszenie Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina, artysta wystąpił na Expo 2020 w Dubaju z serią recitali chopinowskich.

Zobacz też: Rodzinne granie braci Kozłowskich na "Domówce z Dwójką"

Od lat regularnie nagrywa dla polskich i zagranicznych rozgłośni radiowych czy telewizyjnych, a także często bierze udział w projektach łączących muzykę z filmem, teatrem, malarstwem i innymi dziedzinami sztuki.

Za swoje osiągnięcia otrzymał wiele nagród i wyróżnień – do najważniejszych należą te przyznane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, LYRA Stiftung, Rita Zimmermann Musik-Stiftung, Fondazione Pro Libertas et Humanitas Kasimir Bartkowiak, Dongsan Research Foundation, Instytut Adama Mickiewicza oraz Krajowy Fundusz na Rzecz Dzieci w Warszawie.

***

"Miejscówkę z Dwójką" oglądaliśmy w sobotę (12.02).

Czytaj także

Adriana Ferfecka: bez pianisty śpiewak nie istnieje

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2022 17:00
- W tym roku obchodzimy z Mischą Kozłowskim 10-lecie naszej pracy artystycznej i naszej przyjaźni. To poważny wynik, więc tym milej, że wystąpimy razem w "Miejscówce z Dwójką". Z Mischą mamy niezwykłą relację; muzycznie myślimy bardzo podobnie, więc moglibyśmy wyjść na scenę bez żadnej próby, a koncert i tak się uda - mówiła Adriana Ferfecka, współgospodyni kolejnego kameralnego koncertu online w Dwójce.
rozwiń zwiń