Maja Kleszcz i Wojtek Krzak. Idealny duet na jubileusz "Miejscówki" [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2022 19:30
W gościnnych progach Teatru Rampa na Targówku Maja Kleszcz i Wojtek Krzak zagrali swój najnowszy projekt, zatytułowany "Blues". To prapremierowy i bardzo intymny koncert we dwoje, w konwencji bluesowej, do tekstów wspaniałego literata Bogdana Loebla.

W sobotę 26 marca wystąpili dla Państwa Maja Kleszcz i Wojtek Krzak, czyli artyści, którzy zapoczątkowali cykl "Domówek", a potem "Miejscówek z Dwójką" dokładnie w sobotę 18 kwietnia 2020 roku. To zarazem setna odsłona naszego cyklu kameralnych koncertów online. Zapraszamy do oglądania!

Maja Kleszcz i Wojciech Krzak to para muzyków z ponad 20-letnim stażem zawodowym i osobistym. Zaczynali jako nastolatkowie w Kapeli ze Wsi Warszawa, w której spędzili 10 lat. Po przejechaniu świata wzdłuż i wszerz oraz zdobyciu pęków nagród postanowili pójść własną drogą.

Współpraca z Bogdanem Loeblem

Początkowo skupieni na projekcie incarNations podjęli się reaktywowania pojęcia "piosenki polskiej" w stylu retro. Dzięki współpracy z Bogdanem Loeblem, ojcem stylistyki rodzimego bluesa, od początku ich płyty okraszone były literacką narracją z najwyższej półki. Dziś mają na koncie 13 albumów, kilka Fryderyków i innych nagród przemysłu muzycznego.

Oprócz działalności "piosenkarskiej" są kompozytorami muzyki do ponad 20 spektakli teatralnych - od awangardy po klasykę spod znaku Mickiewicza, Wyspiańskiego czy Szekspira. Bardzo często sami występują w owych przedstawieniach, aktualnie można zobaczyć ich w "Burzy" w Teatrze Narodowym w Warszawie. Za całokształt pracy wokalno-aktorskiej na scenie Maja otrzymała Dyplom Mistrzowski przyznawany przez Kapitułę im. A. Bardiniego.

Zobacz wszystkie koncerty z cyklu "Miejscówka z Dwójką" >>>

Program "Miejscówki z Dwójką" złożony był w całości z tekstów Bogdana Loebla, który obchodzi w tym roku 90-lecie urodzin - na warstwę muzyczną złożyły się utwory skomponowane przez Wojciecha Krzaka i Tadeusza Nalepę.

***

"Miejscówkę z Dwójką" transmitowaliśmy w sobotę (26.03).

Czytaj także

Trio Emil Miszk/Michał Bąk/Sławek Koryzno. Barok na jazzowo [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2022 15:56
Koncert został zarejestrowany w Wielkiej Sali Wety w Dworze Artusa w Gdańsku. W programie znalazły się najbardziej znane kompozycje mistrzów baroku, jak Jerzy Fryderyk Haendel czy Jan Sebastian Bach. Oglądaj wideo!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Małgorzata Sarbak i trzy różne instrumenty klawiszowe [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2022 11:50
- Trzy wyjątkowe instrumenty. Wszystkie klawiszowe, jednak różniące się mechaniką, a nawet sposobem wydobycia dźwięku: klawesyn, pianino, które chciało być fortepianem tangentowym, oraz prawdziwy fortepian tangentowy będą towarzyszyć mi i państwu w najbliższej "Miejscówce z Dwójką" - mówiła Małgorzata Sarbak przed koncertem (19.03). Zapraszamy do oglądania.
rozwiń zwiń