Trio Emil Miszk/Michał Bąk/Sławek Koryzno. Barok na jazzowo [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2022 15:56
Koncert został zarejestrowany w Wielkiej Sali Wety w Dworze Artusa w Gdańsku. W programie znalazły się najbardziej znane kompozycje mistrzów baroku, jak Jerzy Fryderyk Haendel czy Jan Sebastian Bach. Oglądaj wideo!
W Miejscówce z Dwójką wystąpili Emil Miszk (P), Michał Bąk (C) i Sławek Koryzno (L)
W "Miejscówce z Dwójką" wystąpili Emil Miszk (P), Michał Bąk (C) i Sławek Koryzno (L)Foto: PR2

Program koncertu wykonało trio w składzie: Emil Miszk (trąbka), Michał Bąk (kontrabas) i Sławek Koryzno (perkusja). 

ZOBACZ WIDEO:

[YouTube Dwójki - Programu 2 Polskiego Radia]

Emil Miszk – trąbka/trąbka naturalna

Prowadzi bardzo bogate życie koncertowe i świetnie odnajduje się na wielu płaszczyznach muzycznych. Jego styl opiera się na starciu dwóch energii - z jednej strony przynależność do tradycji, z drugiej totalna wolność. Jest to efekt współpracy z takimi artystami jak: Markus Stockhausen, John Medeski, John Scofield, Andreas Staier, Leszek Kułakowski, Marcin Masecki, Mitch & Mitch, Nikola Kołodziejczyk i Aleksandra Tomaszewska.

W roku 2019 zdobył najbardziej prestiżową nagrodę przemysłu muzycznego w Polsce – nagrodę Akademii Fonograficznej FRYDERYK w kategorii Jazzowy Debiut Roku za album "Don't Hesitate!". Poza tym jest pięciokrotnie nominowanym artystą do nagrody Akademii Fonograficznej FRYDERYK w kategorii Jazzowy Album Roku ("Popular Music", "Product Placement" Kamil Piotrowicz Sextet, "Mandala", "Termomix" Algorhythm, "Artificial Stupidity" Emil Miszk & The Sonic Syndicate).

Michał Bąk – kontrabas

Pochodzi z Gdańska. Naukę gry na kontrabasie rozpoczął w wieku 10 lat w Zespole Szkół Muzycznych w Gdańsku-Wrzeszczu w klasie Leszka Kaufmana. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na wydziale instrumentalnym (w klasie dr. hab. Waldemara Tamowskiego i dr. Jana Kotuli) oraz jazzowym (w klasie dr. Michała Barańskiego).

W latach 2010-2012 współpracował jako muzyk kameralista w Orkiestrze Kameralnej Miasta Tychy AUKSO, uczestnicząc w wielu wydarzeniach koncertowych m.in. występy z projektem "Penderecki/Greenwood" w Barbican Center w Londynie na Kinoteka Polish Film Festival, Europejskim Kongresie Kultury czy też na Opener Festival.

Jako kontrabasista specjalizuje się nie tylko w muzyce jazzowej, ale także w historycznym wykonawstwie muzyki dawnej, pracując jako solista, kameralista oraz muzyk orkiestrowy z takimi zespołami jak: {Oh!} Orkiestra Historyczna, Arte dei Suonatori czy Holland Baroque (koncerty m.in. w Polsce, Holandii, Niemczech, Hiszpanii, Czechach, Danii i Chinach).

Zobacz wszystkie koncerty z cyklu Miejscówka z Dwójką >>>

We wrześniu 2017 roku wydał swoją debiutancką płytę "Quartetto" prezentującą swój autorski materiał inspirowany muzyką dawną i współczesną improwizacją jazzową. Swój kwartet tworzy wraz z Emilem Miszkiem na trąbce, Piotrem Chęckim na saksofonie oraz Sławkiem Koryzno na perkusji. W lipcu 2021 roku wydał swój drugi album w kwartetowym składzie pt. "Fortress".

W zeszłym roku podjął współpracę z Basią Pospieszalską, tworząc aranżacje tradycyjnych pieśni katolickich w minimalistycznej odsłonie na głos i kontrabas. W październiku 2021 ukazał się album pt. "Pieśni" z tymże zarejestrowanym materiałem.

Wraz z Orkiestrą Kameralną Progress pod przewodnictwem Szymona Morusa odbył wiele koncertów jako kameralista, a 6 czerwca 2021 roku wykonał partię solową koncertu fagotowego A. Vivaldiego we własnej transkrypcji na kontrabas na 24. Festiwalu Gdynia Classica Nova.

Od lat bierze udział w licznych projektach, współpracując z: Krystyną Stańko, Jerzy Małek Group, Adamem Bałdychem, Leszkiem Kułakowskim, Leszkiem Możdżerem, Dominikiem Bukowskim, Wojciechem Staroniewiczem, Kari Sal, Kamil Piotrowicz Quintet, Alicją Serowik, zespołem Horeb,  kwartetem ASAF, Wrocławską Orkiestrą Barokową, Capellą Cracoviensis, Gdyńską Orkiestrą Kameralną "Sinfonia Nordica", Operą Bałtycką w Gdańsku (1,5 roku jako lider grupy kontrabasów).

Obecnie współtworzy takie zespoły jak: {Oh!} Orkiestra Historyczna, Holland Baroque,
Goldberg Baroque Ensemble, Orkiestra Kameralna Progress, Michał Bąk Quartetto, MILD Trio, Duet z Basią Pospieszalską, Agnieszka Maciaszczyk Quintet, Alicja Serowik Do SE SAJD.

Sławek Koryzno – perkusja / syntezatory modularne

Perkusista związany z trójmiejskim środowiskiem muzycznym. Porusza się głównie w obszarze muzyki eksperymentalnej i improwizowanej. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa. W roku 2010-2011 studiował na uczelni ESMAE w Porto (Portugalia). Absolwent Politechniki Gdańskiej - specjalizacja Inżynieria Dźwięku.

Członek zespołów: Algorhythm, Tomasz Chyła Quintet, BLED, Leszek Możdżer Quartet, Michał Bąk Quartetto, Emil Miszk & The Sonic Syndicate, Nene Heroine. Współpracował m.in. z takimi muzykami jak: Zbigniew Namysłowski, Leszek Możdżer, Adam Pierończyk czy Sławek Jaskułke.

Laureat krajowych i międzynarodowych konkursów, do najważniejszych z nich należą: Jazz Juniors, European Jazz Contest, Krokus Jazz Festiwal, Blue Note Poznan Competition, Ogólnopolski Przegląd Gdyńskiego Sax Clubu.

Występował na krajowych oraz międzynarodowych festiwalach takich jak: Fara Music Jazz Festival (Włochy), Ni CaJazz Festiwal (Hiszpania), Polish Jazz Festival in Budapest (Węgry), Beijing Nine Gates International Jazz Festival (Chiny), Changchun Jazz Festival (Chiny), Hitch On Music Jazz International Exchange, Jazz Juniors, Jazz Nad Odrą, Bielska Zadymka Jazzowa, Enter Enea Festival.

Czterokrotnie nominowany do nagrody Akademii Fonograficznej FRYDERYK w kategoriach: 2018 Jazzowa Płyta Roku ("Mandala" Algorhythm), 2018 Debiut Roku ("Eternal Entropy" Tomasz Chyła Quintet), 2019 Jazzowa Płyta Roku ("Circlesongs" Tomasz Chyła Quintet), 2020 Jazzowa Płyta Roku ("Termomix" Algorhythm).

***

"Miejscówkę z Dwójką" transmitowaliśmy w sobotę (5.03) w godz. 19.00-19.30.


Czytaj także

Erlendis Quartet - wszechstronny kwartet gitarowy [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2022 22:00
Erlendis Quartet powraca na antenę Dwójki po 4 latach z koncertem zarejestrowanym w Forum Synagoga w Ostrowie Wielkopolskim w styczniu 2022 roku. Muzycy zespołu Erlendis Quartet w sobotę (29.01) wystąpili w "Miejscówce z Dwójką". To była prawdziwa muzyczna uczta. Zapraszamy do obejrzenia wideo koncertu!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Piętnastka. Duet Kurek i Zemler w "Miejscówce z Dwójką" [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2022 19:30
Piętnastka została zainicjowana przez Piotra Kurka jako solowy projekt, którego debiutancki album "Dalia" wydany został w nowatorskiej wytwórni Sangoplasmo prowadzonej przez Lutto Lento. Wkrótce do koncertów Piętnastki dołączył Hubert Zemler. Jako duet Piętnastka koncertowała w Europie i Stanach Zjednoczonych. 
rozwiń zwiń