REKLAMA

Marcin Masecki i południowoamerykańska "Miejscówka z Dwójką" [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2022 19:30
Marcin Masecki to jeden z najbardziej oryginalnych i wszechstronnych muzyków na polskiej scenie muzycznej. Wysłuchaliśmy jego koncertu w  "Miejscówce z Dwójką".

ZOBACZ WIDEO:

(You Tube Dwójki)

Marcin Masecki gra na wszystkich instrumentach klawiszowych, komponuje, dyryguje, aranżuje i kuratoruje. Jego działalność obejmuje szerokie spektrum stylistyczne, a wirtuozowskie łączenie gatunków oraz łamanie granicy między sztuką wysoką a rozrywkową stały się jego znakami rozpoznawczymi.

Pierwszą pasją Maseckiego jest jazz i muzyka improwizowana. Wśród wielu projektów na pierwszy plan wybija się Jazz Band Młynarski-Masecki, prowadzony wspólnie z Janem Młynarskim. Zespół skupia się na polskim, przedwojennym repertuarze rozrywkowym. Nie jest to jednak grupa rekonstrukcyjna. Nowe aranżacje Maseckiego to muzyka stara i nowa jednocześnie.

Masecki występuje również w duecie z perkusistą Jerzym Rogiewiczem. Ich płyta Ragtime, wydana przez węgierską wytwórnię BMC, zbiera znakomite recenzje. Jako klasycznie wykształcony pianista Masecki regularnie podejmuje wątek europejskiej spuścizny muzycznej.

Zobacz też: "Portrety kompozytorów" według Maseckiego & Markowicza >>>

W ciągu ostatnich lat Masecki dyrygował wieloma orkiestrami i zespołami. Wśród nich jest Orkiestra Palais Royale, z którą prawykonał oryginalną wersję Koncertu Fortepianowego Gershwina w Studiu Koncertowym Polskiego Radia, oraz jego ulubiony nonet Polonezy, prezentujący autorski zestaw polskich tańców narodowych. Jest również kuratorem stołecznego życia muzycznego.

Jako kompozytor jest regularnie zapraszany przez inne zespoły i instytucje. Tworzy również muzykę do filmu oraz teatru. Był aranżerem, kompozytorem i konsultantem muzycznym m.in. w filmie "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego (nagroda "Najlepszy reżyser" na festiwalu filmowym w Cannes 2018).

Zobacz wszystkie koncerty z cyklu "Miejscówka z Dwójką" >>>

Zobacz zapowiedź:

Facebook Programu 2 PR

***

"Miejscówkę z Dwójką" transmitowaliśmy w sobotę (4.06) od godz. 19.00. 

Zobacz więcej na temat: Miejscówka z Dwójką Dwójka

Czytaj także

Duet AbsoLutes: gitara barokowa i lutnia w "Miejscówce z Dwójką" [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2022 19:30
AbsoLutes to zespół założony przez Marię Wilgos i Klaudynę Żołnierek, lutnistki i gitarzystki, specjalizujące się w grze na historycznych odmianach tych instrumentów. 
rozwiń zwiń