Polskie Radio
Section05
Arka Gdynia

Arka nie dała się zatopić. Porażka "Pasów" w Trójmieście

W meczu 35. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy Arka Gdynia przerwała fatalną passę i pokonała na własnym boisku zespół Cracovii 2:0. Bramki dla gospodarzy zdobywali Rafał Siemaszko i Mateusz Szwoch. Pod koniec spotkania rzutu karnego nie wykorzystał Krzysztof Piątek. Wynik meczu nie miał wpływu na sytuację drużyn, gdyż obie ekipy już wcześniej zapewniły sobie utrzymanie.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Ekstraklasa Piłka nożna Arka Gdynia Cracovia

Arka będzie bronić trofeum. "Śledzie" zagrają na Narodowym

Piłkarze Arki wystąpią 2 maja na PGE Narodowym w Warszawie w finale Pucharu Polski. W rewanżowym półfinałowym spotkaniu obrońcy trofeum zdołali odrobić straty z pierwszego meczu, który zakończył się w Kielcach triumfem Korony 2:1 i pokonali rywali 1:0. Gdynianie wystawili jednak swoich kibiców na ciężką próbę, bo zwycięską bramkę zdobyli dopiero w 85. minucie po strzale rezerwowego Marcusa Viniciusa.
Zobacz więcej na temat:  Piłka nożna Arka Gdynia Korona Kielce Puchar Polski SPORT