Polskie Radio
Section05
Cracovia

Ekstraklasa: Michał Probierz odejdzie z Cracovii? Jasna deklaracja szefa klubu

- Tak się zastanawiam, czy jestem jeszcze w stanie coś przekazać tym zawodnikom, czegoś ich nauczyć - powiedział po meczu z Jagiellonią Białystok Michał Probierz, trener Cracovii. "Pasy" przegrały piąty mecz z rzędu w Ekstraklasie i będą musiały walczyć o pozostanie w górnej ósemce tabeli. Słowa trenera Probierza wywołały również dyskusję nad przyszłością szkoleniowca w krakowskim klubie.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Cracovia Piłka nożna michał probierz Ekstraklasa

PKO Ekstraklasa: konflikt w Cracovii, Janusz Gol wydał oświadczenie. "Każdy z nas został zmuszony walczyć sam o siebie"

Zgodnie z przewidywaniami Janusz Gol odpowiedział na komunikat Cracovii, w którym trener Michał Probierz wyraził swoje zdanie ws. decyzji o redukcji zarobków o połowę. Piłkarz "Pasów" dotychczas nie osiągnął porozumienia ws. obniżenia swojej pensji. - Nie pozwolę na to, by ktokolwiek podważał słuszność moich motywacji - czytamy w oświadczeniu zawodnika.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Cracovia michał probierz Ekstraklasa Piłka nożna koronawirus Koronawirus w Polsce

Ekstraklasa w nowej rzeczywistości. Poznamy mistrza, "jeśli nie pojawią się niespodziewane przeciwności"

- Mamy szansę nie tylko wznowić, ale też dokończyć rozgrywki - podkreślił prezes Ekstraklasy SA Marcin Animucki w komunikacie spółki po tym, jak rząd dał zielone światło na powrót piłkarzy na ligowe boiska. Pierwsze mecze mają zostać rozegrane 29 maja. Planowane zakończenie sezonu - 19 lipca.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Ekstraklasa Legia Warszawa Cracovia ministerstwo sportu

Ekstraklasa: porozumienie w Cracovii. Jedynie kapitan nie zgodził się na obniżenie wynagrodzenia

Piłkarze Cracovii niemal w komplecie porozumieli się z zarządem klubu w sprawie redukcji zarobków na czas zawieszenia rozgrywek Ekstraklasy przez pandemię koronawirusa. Trener Michał Probierz potwierdził, że jedynym zawodnikiem, który nie podpisał aneksu jest kapitan drużyny Janusz Gol. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Cracovia koronawirus Koronawirus w Polsce Ekstraklasa