Polskie Radio
Section05
piast gliwice

Wraca Puchar Polski! Dwa szlagiery w 1/8 finału rozgrywek

Pojedynek w Szczecinie to jednocześnie starcie dwóch drużyn, które od wielu miesięcy zadomowiły się w czołówce Ekstraklasy. Już przed rokiem walczyły o mistrzostwo, ale na finiszu pogodził je Lech Poznań.
Zobacz więcej na temat:  Puchar Polski Piłka nożna PZPN SPORT górnik zabrze Górnik Łęczna piast gliwice Lechia Gdańsk Legia Warszawa wisła kraków Pogoń Szczecin Raków Częstochowa sandecja nowy sącz śląsk wrocław Radomiak

Rekordowe liczby w Piaście. Fornalik przeszedł do historii

Były selekcjoner reprezentacji Polski Waldemar Fornalik po pięciu latach przestał pełnić funkcję trenera piłkarzy Piasta Gliwice. Jak wylicza "EkstraStats.pl" 59-latek prowadził gliwiczan nieprzerwanie od 1863 dni, co jest najdłuższą serią spośród trenerów w Ekstraklasie w XXI wieku. To oczywiście tylko niektóre rekordy Fornalika.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Ekstraklasa Waldemar Fornalik piast gliwice

"Waldek King" stracił pracę. Piast znalazł nowego trenera

Słabe występy w bieżącym sezonie PKO BP Ekstraklasy sprawiły, że Piast Gliwice rozwiązał za porozumieniem stron umowę z trenerem Waldemarem Fornalikiem, który w 2019 roku doprowadził klub z Górnego Śląska do jedynego w historii mistrzostwa Polski. Nowym szkoleniowcem Piasta został Aleksandar Vuković, który poprzednio pracował w Legii Warszawa. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Ekstraklasa Waldemar Fornalik piast gliwice

Puchar Polski: znamy pary 1/8 finału. Hitów nie zabraknie

W siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej odbyło się losowanie par 1/8 finału Pucharu Polski. Wśród wylosowanych par najciekawiej zapowiadają się dwie złożone z drużyn Ekstraklasy. Lechia Gdańsk zagra z Legią Warszawa, a Pogoń Szczecin podejmie broniący trofeum Raków Częstochowa. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Puchar Polski Lechia Gdańsk Legia Warszawa Raków Częstochowa Pogoń Szczecin górnik zabrze śląsk wrocław piast gliwice Radomiak wisła kraków Górnik Łęczna sandecja nowy sącz