Polskie Radio
Section05
Bartosz Zmarzlik

ZAPOWIEDŹ Zmarzlik mistrzem świata po raz trzeci? Kolejny tytuł o krok

Bartosz Zmarzlik już w sobotę w szwedzkiej Malilli może zostać indywidualnym mistrzem świata w jeździe na żużlu. Jeśli Polak zajmie wyższe miejsce niż aktualnie drugi w klasyfikacji generalnej Duńczyk Leon Madsen, to już przed finałowymi zawodami w Toruniu będzie się cieszył z trzeciego tytułu w karierze.
Zobacz więcej na temat:  SPORT żużel sporty motorowe Moto sport Speedway grand prix Bartosz Zmarzlik Maciej Janowski Paweł Przedpełski Patryk Dudek

PGE Ekstraliga: Stal bliżej dziesiątego tytułu. Udane pożegnanie Zmarzlika z Gorzowem

Moje Bermudy Stal Gorzów Wielkopolski wygrała z Motorem Lublin 51:39 w pierwszym meczu finałowym żużlowej Ekstraligi. Najwięcej punktów dla zwycięzców zdobył Bartosz Zmarzlik - 16, a dla pokonanych Dominik Kubera - również 16. Rewanż odbędzie się 25 września w Lublinie.
Zobacz więcej na temat:  Ekstraliga żużel Moto sport sporty motorowe SPORT włókniarz częstochowa Stal Gorzów Bartosz Zmarzlik Motor Lublin KS Toruń

Speedway GP: Bartosz Zmarzlik najlepszy w Vojens. Mistrzostwo świata o krok

Bartosz Zmarzlik wygrał turniej Grand Prix w Vojens. W finale ósmych zawodów cyklu indywidualnych mistrzostw świata w jeździe na żużlu pokonał Brytyjczyka Roberta Lamberta i Duńczyka Leona Madsena. Czwarty był Patryk Dudek. Po fazie zasadniczej z zawodów odpadli natomiast Maciej Janowski i Paweł Przedpełski.
Zobacz więcej na temat:  żużel Bartosz Zmarzlik SPORT Speedway grand prix sporty motorowe Moto sport Maciej Janowski Patryk Dudek Paweł Przedpełski

Znamy finalistów żużlowej PGE Ekstraligi!

Żużlowcy Stali Gorzów awansowali do finału PGE Ekstraligi. Półfinałowa rywalizacja gorzowian z Włókniarzem Częstochowa była bardzo zacięta. Pierwszy mecz zakończył się remisem, a w rewanżu Stal triumfowała 48:42, do czego przede wszystkim przyczynił się duet Bartosz Zmarzlik - Martin Vaculik. Zmarzlik przywiózł 17 punktów, Vaculik - 14.

IMP na żużlu: Kubera najszybszy w Krośnie. Zmarzlik pokonany

Dominik Kubera wygrał w Krośnie drugi z trzech turniejów finałowych o indywidualne mistrzostwo Polski na żużlu. Wyprzedził broniącego tytułu Bartosza Zmarzlika, który był najlepszy na inaugurację zmagań - w lipcu w Grudziądzu. Obaj prowadzą ex aequo w klasyfikacji generalnej cyklu. Decydujące zawody odbędą się 5 września w Rzeszowie.
Zobacz więcej na temat:  SPORT sporty motorowe Moto sport żużel Bartosz Zmarzlik Maciej Janowski

Speedway GP: Bewley najlepszy w Cardiff. Zmarzlik i Dudek na podium

Brytyjski żużlowiec Daniel Bewley niespodziewanie wygrał Grand Prix Wielkiej Brytanii w Cardiff, szóstą rundę mistrzostw świata. Drugie miejsce zajął Bartosz Zmarzlik, który umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Trzeci w finale był Patryk Dudek, a czwarty Duńczyk Leon Madsen.
Zobacz więcej na temat:  SPORT sporty motorowe Moto sport żużel Speedway grand prix Bartosz Zmarzlik Patryk Dudek Maciej Janowski Paweł Przedpełski