Polskie Radio
Section05
Google Cloud

Prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu: zagraniczni inwestorzy wydali w tym roku w naszym kraju 5 mld euro

Gdy ocenialiśmy poprzednie lata, akcentowaliśmy duży wzrost inwestycji zagranicznych po pandemii, ale ten rok jest wyjątkowo korzystny - powiedział Paweł Kurtasz, prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA inwestycje zagraniczne inwestycji infrastrukturalne UE intel Google Cloud Microsoft Polska

Ile amerykańskie firmy zainwestowały w Polsce? Jest nowy raport

Wartość amerykańskich inwestycji w Polsce to 26,1 mld dol., co przekłada się na 327 tys. miejsc pracy - podano w raporcie Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce i Szkoły Głównej Handlowej. Ponad 50 proc. inwestycji dotyczy przemysłu, a najwięcej miejsc pracy tworzą firmy związane z usługami. W naszym kraju działa 1576 przedsiębiorstw należących do inwestorów amerykańskich.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA inwestycje zagraniczne USA handel produkcja przemysłowa intel Google Cloud microsoft Lockheed Martin

Region Google Cloud w Warszawie. Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech: możemy stać się światowym liderem

- Mamy to, co jest niezbędne do rozwoju, czyli kapitał ludzki. Przyciągamy pomysłowością i kreatywnością. Będą też wielkie inwestycję związane z Krajowym Planam Odbudowy i kolejną unijną perspektywą przeznaczone na informatyzację i nowoczesne technologie - mówiła w Polskim Radiu 24  Justyna Orłowska, pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech.
Zobacz więcej na temat:  google Google Cloud chmura nowoczesne technologie branża it