Polskie Radio
Section05
Paryż 2024

Paryż 2024: MKOl dopuścił Rosjan i Białorusinów do igrzysk, polscy mistrzowie oburzeni. "Siła pieniądza"

Międzynarodowy Komitet Olimpijski zdecydował w piątek, że rosyjscy i białoruscy sportowcy będą mogli startować jako neutralni podczas przyszłorocznych letnich igrzysk w Paryżu. - Od czasów starożytnych kto brał udział w wojnie, nie brał udziału w olimpiadzie - przypomniał były znakomity siatkarz Ryszard Bosek, mistrz olimpijski z Montrealu.
Zobacz więcej na temat:  SPORT MKOl igrzyska olimpijskie Paryż 2024 inne dyscypliny

TYLKO U NAS Iga Świątek i Hubert Hurkacz w mikście. "Dobrze dogadujemy się na korcie i poza nim"

Iga Świątek i Hubert Hurkacz wkrótce wrócą do gry podczas pokazowego turnieju w Abu Zabi. W rozmowie z Cezarym Gurjewem z radiowej Jedynki liderka ucięła jednak spekulacje na temat wspólnej gry podczas Australian Open. - Po sezonie 2021 uznaliśmy, że najlepszą opcją będzie odpuszczenie debla i miksta, żebym mogła całą siłę przeznaczyć na singla - przyznała.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Tenis WTA Iga Świątek igrzyska Paryż 2024

Iga Świątek o sportowych marzeniach i "Choinkach Jedynki". Ekskluzywny wywiad w Programie 1

Iga Świątek spełnia marzenia podopiecznych Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" oraz Fundacji "Wspólnota Nadziei". Liderka światowego rankingu przekazała wyjątkowy podarunek na licytację w ramach Akcji "Choinki Jedynki 2023". W rozmowie z Cezarym Gurjewem, dziennikarzem Programu 1 Polskiego Radia, zdradza również, co jest jej sportowym marzeniem w 2024 roku.
Zobacz więcej na temat:  WTA Iga Świątek igrzyska Paryż 2024 Choinki Jedynki Choinki Jedynki 2023 Cezary Gurjew Daniel Wydrych Grzegorz Jankowski

Absurdalna końcówka LN piłkarek. Brytyjki poza igrzyskami

W ostatniej kolejce zmagań grupowych dywizji A Ligi Narodów piłkarek doszło do kuriozalnej sytuacji. Angielki wygrały na wyjeździe ze Szkotkami aż 6:0. Co ciekawe, ten wynik wydawał się być... korzystny dla obu drużyn w kontekście walki o igrzyska olimpijskie w Paryżu. Choć rezultat wyglądał na ustawkę między brytyjskimi zespołami, okazał się nie mieć zdarzenia, gdyż Holandia wygrała z Belgią aż 4:0.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Paryż 2024

TYLKO U NAS Nowicki rozpoczął treningi. Mistrz olimpijski ma jeden cel

Wojciech Nowicki w przyszłym roku na igrzyskach w Paryżu będzie bronił tytułu w rzucie młotem. Mistrz olimpijski z Tokio nie narzuca sobie jednak dodatkowej presji z tego powodu. - Nie jadę tam niczego bronić, po prostu chciałbym dobrze się zaprezentować - powiedział białostoczanin w rozmowie z Rafałem Bałą z Radiowej Jedynki.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Lekkoatletyka Wojciech Nowicki Rzut młotem Paryż 2024

Ostatnia prosta w przygotowaniach do Igrzysk Olimpijskich we Francji. Czym nas zaskoczą organizatorzy?

Igrzyska Olimpijskie we Francji pod znakiem wielu nowości – wiemy o nich coraz więcej, a szczegóły dotyczące tej największej sportowej imprezy roku pojawiają się niemal codziennie. Zaskoczy już sama ceremonia otwarcia, która nie odbędzie się na stadionie jak wszystkie dotychczasowe, ale po raz pierwszy w historii na ulicach Paryża. To jednak nie koniec. We Francji trwa produkcja pochodni olimpijskich. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka igrzyska olimpijskie Paryż 2024 Piotr Firan Radosław Nałęcz Stefan Foltzer