Polskie Radio
Section05
Szymon Marciniak

Szymon Marciniak odznaczony przez Ministerstwo Sportu

Sędzia Szymon Marciniak otrzymał z rąk ministra sportu i turystyki, Kamila Bortniczuka Złotą Odznakę "Za zasługi dla sportu", najwyższe resortowe odznaczenie. - Jesteśmy dumni, że Polak prowadził tak ważne i prestiżowe wydarzenia jak finał piłkarskich mistrzostw świata w Katarze oraz finałowe starcie w Lidze Mistrzów - argumentował minister.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Szymon Marciniak kamil bortniczuk ministerstwo sportu

Marciniak tłumaczy się z występu u Mentzena. Padły mocne słowa

- Tam, gdzie byłem, nie zrobiłem niczego złego. Ci, którzy podejrzewają, że było inaczej, są małymi ludźmi bez honoru i ambicji - powiedział sędzia piłkarski Szymon Marciniak, komentując swój udział w konferencji zorganizowanej przez lidera Konfederacji Sławomira Mentzena. Związane z tym kontrowersje postawiły pod znakiem zapytania występ polskiego sędziego w finale Ligi Mistrzów, ostatecznie Marciniak poprowadził to spotkanie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Szymon Marciniak SPORT społeczeństwo Piłka nożna

TYLKO U NAS Liga Mistrzów. "Dziś sędziuje Marciniak, nie przewracać się"

Szymon Marciniak zyskał w świecie futbolu wielką renomę, czego dowodem jest wybranie go na sędziego finału Ligi Mistrzów. Polak uchodzi za sprawiedliwego, choć surowego arbitra. - Jest trener, jest sztab przygotowania, który mówi: panowie, dzisiaj sędziuje Marciniak, daje pograć, nie przewracać się, nie marudzić mu, bo można się tylko narazić - wyjaśnia sędzia.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna manchester city inter mediolan champions league liga mistrzów Liga Mistrzów 22/23 Szymon Marciniak

TYLKO U NAS Marciniak czuje ciężar finału LM. "Wszędzie giganci"

Szymon Marciniak będzie sędzią finałowego meczu Ligi Mistrzów. Polak kolejny raz zostanie rozjemcą największych gwiazd. - Skłamałbym, gdybym powiedział, że finał Ligi Mistrzów jest takim samym meczem jak każdy inny, dlatego, że gdzie nie spojrzysz, to gigant futbolu - powiedział najlepszy polski sędzia przed meczem Manchester City - Inter.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna liga mistrzów Liga Mistrzów 22/23 champions league Szymon Marciniak inter mediolan manchester city

Szydło komentuje zamieszanie wokół Marciniaka. "Ta nagonka to fragment zbiorowej histerii przeciwko Polsce"

"Lewacka nagonka na sędziego Szymona Marciniaka jest tak naprawdę fragmentem tej samej zbiorowej histerii przeciwko Polsce i Polakom, jakiej świadkami od dawna jesteśmy w innych kwestiach. Pan Marciniak został ustawiony pod pręgierzem europejskiej opinii publicznej i nikogo tam nie interesuje jaka jest prawda" - napisała na Twitterze była premier Beata Szydło z Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Beata Szydło Szymon Marciniak Piłka nożna polityka POLSKA Prawo i Sprawiedliwość

KOMENTARZ Szymon Marciniak mógł paść ofiarą hipokryzji UEFA

Stowarzyszenie "Nigdy Więcej" zwróciło uwagę na udział Szymona Marciniaka w konferencji "Everest", współorganizowanej przez jednego z liderów Konfederacji, Sławomira Mentzena. Sprawą zainteresowała się UEFA, która opublikowała sążniste oświadczenie, domagając się wyjaśnień od polskiego arbitra. Biorąc pod uwagę ostatnie lata działalności europejskiej federacji, trudno o bardziej jaskrawy przykład hipokryzji i bigoterii.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Szymon Marciniak uefa liga mistrzów Liga Mistrzów 22/23 KOMENTARZ

"Kłamliwy donos na sędziego Marciniaka to skandal". Zdecydowany apel wiceszefa MSZ

- Sprawa sędziego Szymona Marciniaka i kłamliwego donosu na niego, to niebywały skandal - ocenił w piątek wiceszef MSZ Paweł Jabłoński. Zachęcał też polityków różnych opcji do podpisania listu skierowanego do UEFA "podkreślającego szacunek dla profesjonalizmu sędziego Marciniaka".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Szymon Marciniak Paweł Jabłoński szymon szynkowski vel sęk SPORT Piłka nożna uefa liga mistrzów Liga Mistrzów 22/23