Polskie Radio
Section05
Tokio 2020

TOKIO 2020 Dramat zapaśniczki. Zasina wciąż ma jednak medalową szansę

Rywalizująca w zapasach w stylu wolnym w kategorii 53 kg Roksana Zasina przegrała przed czasem z Japonką Mayu Mukaidą w 1/4 finału olimpijskiej rywalizacji w Tokio. Polka doznała także kontuzji i matę opuściła utykając. Jej rywalka dotarła do finału, dzięki czemu Zasina powalczy w piątek repesażach o brązowy medal.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Sporty walki zapasy Tokio 2020 igrzyska olimpijskie igrzyska

TOKIO 2020 Dramatyczne półfinały. "Lewy" z urazem, Rozmys stracił but

Marcin Lewandowski nie awansował do finału biegu na 1500 metrów podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Polak nie ukończył biegu półfinałowego z powodu skurczu na ostatnim okrążeniu. Wydawało się, że w finale nie pobiegnie też Michał Rozmys, który w swoim biegu... stracił but. Protest polskiej ekipy został jednak uwzględniony i Rozmys pobiegnie w finale!
Zobacz więcej na temat:  SPORT Lekkoatletyka Bieg 1500 m Marcin Lewandowski Tokio 2020 igrzyska olimpijskie igrzyska

TOKIO 2020 Nowicki i Fajdek już z medalami: nigdy nie mieliśmy spięcia

- Chcieliśmy stanąć na podium. Od dłuższego czasu o tym rozmawialiśmy i to się w końcu udało - przyznał w rozmowie z Polskim Radiem Wojciech Nowicki, złoty medalista w rzucie młotem na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Podczas ceremonii brąz odebrał Paweł Fajdek, a srebro Norweg Eivind Henriksen.
Zobacz więcej na temat:  Tokio 2020 Rzut młotem igrzyska olimpijskie igrzyska Lekkoatletyka Paweł Fajdek Wojciech Nowicki SPORT