Polskie Radio
Section05
Tour de Pologne

TYLKO U NAS Kolarze wracają na trasy. Majka kreśli cel: będzie Giro d’Italia i Tour de Pologne

Rafał Majka od kilku dni przebywa w Austrii na pierwszym po przerwie spowodowanej pandemią obozie, gdzie przygotowuje się do sezonu, który ma być wznowiony 1 lipca. W tym tygodniu pozna swój harmonogram startów. W rozmowie z Andrzejem Grabowskim z radiowej Jedynki nasz kolarz poinformował jednak, że pewne plany już poczynił. - Na pewno będzie Giro d’Italia i możliwe, że Tour de Pologne - powiedział Majka.
Zobacz więcej na temat:  SPORT sport na antenie Rafał Majka Kolarstwo TYLKO U NAS kolarstwo szosowe Giro Italia Tour de Pologne

Tour de Pologne 2020: wszystko już jasne. Znamy nową datę wyścigu

Poznaliśmy nową datę kolarskiego wyścigu Tour de Pologne, który odbędzie się w dniach od 5 do 9 sierpnia i będzie liczył pięć etapów, a nie siedem, jak pierwotnie planowano - poinformowali organizatorzy. "Wyścig dookoła Polski" ma być pierwszym wieloetapowym po planowanym wznowieniu kolarskiego sezonu, który przerwano w marcu z powodu pandemii koronawirusa. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT kolarstwo szosowe Kolarstwo Tour de Pologne

TYLKO U NAS Spragnione kolarstwa gwiazdy przyjadą na Tour de Pologne? Czesław Lang: "Spodziewam się kolejki chętnych"

Decyzja Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) o przełożeniu Tour de France wpłynęła też na zmianę terminu Tour de Pologne, który ma zostać rozegrany na początku sierpnia. - Na pewno zawodnicy są spragnieni kolarstwa i spodziewam się kolejki chętnych, by u nas wystartować - powiedział w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl dyrektor polskiego wyścigu Czesław Lang. 
Zobacz więcej na temat:  kolarstwo szosowe Kolarstwo Tour de Pologne Czesław Lang Koronawirus w Polsce koronawirus

Tour de Pologne także przełożony. "Czekamy na dokładne daty"

W środę poinformowano o przełożeniu najważniejszego wyścigu kolarskiego. Zmiana terminu Tour de France oznacza także, że Tour de Pologne nie odbędzie się w zaplanowanym terminie. "Tour de Pologne ma się odbyć w sierpniu. Wciąż czekamy na dokładne daty z UCI" - napisano na oficjalnym koncie najważniejszego polskiego wyścigu w mediach społecznościowych. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Kolarstwo kolarstwo szosowe koronawirus Tour de Pologne

77. TOUR DE POLOGNE Co z 77. Tour de Pologne? Czesław Lang: jesteśmy gotowi

- Tour de Pologne stoi pod znakiem zapytania. Czy go zorganizujemy? Mam nadzieję, że tak. Jesteśmy gotowi, mamy trasę, sponsorów, ale czekamy jak to wszystko się rozwiąże - mówi w rozmowie z Polskim Radiem Czesław Lang, dyrektor generalny TdP. Tegoroczny "Wyścig dookoła Polski" zaplanowany jest w dniach 5-11 lipca, jednak większość wydarzeń sportowych na świecie jest odwoływana bądź przekładana na inny termin z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.
Zobacz więcej na temat:  Tour de Pologne Kolarstwo koronawirus Koronawirus w Polsce Czesław Lang SPORT kolarstwo szosowe

Lang oddał hołd Lambrechtowi: serce wciąż pęka

- Zawsze będziemy o Bjorgu pamiętać. Zawsze będziemy jego numer 143 honorować. Mam nadzieję, że Rodzina tego wspaniałego Chłopaka odnajdzie ukojenie - napisał na swoim profilu w mediach społecznościowych Czesław Lang, dyrektor Tour de Pologne. We wtorek odbył się pogrzeb tragicznie zmarłego Bjorga Lambrechta, kolarza, który zginął w wyniku obrażeń po wypadku na trasie trzeciego etapu TdP.  Belga żegnały tłumy w jego rodzinnej miejscowości w Knesselare.
Zobacz więcej na temat:  Czesław Lang Kolarstwo Tour de Pologne Tour de Pologne 2019 SPORT

Majka przed ostatnim etapem TdP: nie mamy nic do stracenia

- Nie przyjechaliśmy tutaj po dziewiąte albo dziesiąte miejsce. W Tour de Pologne byłem już pierwszy, drugi i czwarty. Nie mamy nic do stracenia. Będziemy walczyć minimum o podium - zapowiedzial przed ostatnim etapem TdP Rafał Majka z kolarskiej grupy Bora-Hansgrohe. Polak zajmuje dziewiąte miejsce, tracąc 20 sekund do prowadzącego Duńczyka Jonasa Vingegaarda.
Zobacz więcej na temat:  Tour de Pologne Tour de Pologne 2019 Rafał Majka SPORT Kolarstwo kolarstwo górskie