Polskie Radio
Section05
Legnica

Marszałek Sejmu: zawsze otaczaliśmy polskich żołnierzy i polski mundur największą czcią i szacunkiem

- Bez względu na to, jaki to był czas - wojny, międzywojnia, pokoju - polski żołnierz zawsze był dla nas kimś wyjątkowym. (...) Polski mundur także. Zawsze otaczaliśmy polskich żołnierzy i polski mundur największą czcią i szacunkiem - powiedziała marszałek Sejmu Elżbieta Witek w Legnicy, gdzie wraz z ministrem obrony narodowej uczestniczyli w uroczystościach upamiętniających 84. rocznicę agresji sowieckiej na Polskę oraz 30. rocznicę wyprowadzenia wojsk radzieckich z Polski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Elżbieta Witek 17 września 1939 Legnica Rosja służby i bezpieczeństwo polityka

30. rocznica wyprowadzenia rosyjskich wojsk z Polski. Szef MON: to ważny punkt w naszej historii

- Dziś możemy cieszyć się tym, że Polska jest wolna i robimy wszystko, żeby Polska nadal była wolna. W związku z tym to, co wydarzyło się 30 lat temu, wyprowadzenie wojsk Rosji sowieckiej z Legnicy, z Polski jest ważnym punktem w naszej historii - podkreślił minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak Legnica Armia Czerwona wojsko Rosja NRD

W Legnicy powstanie baza szkoleniowa WOT. "Przywiązujemy ogromną wagę do bezpieczeństwa"

W Legnicy, w ciągu dwóch, trzech lat, powstanie baza szkoleniowo-ćwiczeniowa dla 16. Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej. W poniedziałek w obecności marszałek Sejmu Elżbiety Witek oraz ministra obrony narodowe Mariusza Błaszczaka podpisano list intencyjny w tej sprawie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Wojsko Polskie Mariusz Błaszczak służby i bezpieczeństwo Ministerstwo Obrony Narodowej MON Wojska Obrony Terytorialnej WOT żołnierze Legnica wschodnia flanka NATO wojsko armia

Przedwojenny film z Legnicy: zabytek kinematografii i cenna pamiątka rzemieślników

Ten film trwa siedem minut, jest czarno-biały i został nakręcony w 1937 roku w Legnicy. Odnaleziono go jakiś czas temu w archiwach Cechu Rzemiosł Różnych w Legnicy i przedstawia przemarsz różnych cechów zawodowych działających w tamtych czasach: m.in. szewców, piwowarów i kołodziejów. Obecnie działający rzemieślnicy jeszcze w tym roku chcą zorganizować w tym samym miejscu podobny marsz.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA społeczeństwo Legnica historia Polski rzemiosło film dokumentalny Andrzej Andrzejewski Piotr Firan Trójka

Piotr Cieplak o pracy nad spektaklem "Sen srebrny Salomei"

"Sen srebrny Salomei" to wciągająca, pełna zwrotów akcji sztuka, zaludniona przez niezwykłe, skomplikowane osobowości. W audycji "Spotkanie z..." z reżyserem teatralnym Piotrem Cieplakiem porozmawialiśmy o dobrze przyjętej przez krytykę i widzów inscenizacji tego dramatu autorstwa Juliusza Słowackiego w Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy. 
Zobacz więcej na temat:  Piotr Cieplak Martyna Podolska aktorzy TEATR Legnica

Prezes PiS: empatia wobec obywateli jest istotną częścią naszego programu

Jarosław Kaczyński powiedział podczas spotkania z mieszkańcami Legnicy, że wprowadzona w 2015 roku polityka społeczna rządu stała się możliwa po powstrzymaniu wycieku pieniędzy z budżetu państwa. Prezes PiS podkreślił, że przed objęciem władzy przez Zjednoczoną Prawicę, ustrój był niesprawiedliwy i pozwalał na rabunek wspólnego bogactwa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jarosław Kaczyński Legnica regiony dolnośląskie Prawo i Sprawiedliwość

Jarosław Kaczyński w Legnicy: chcemy UE suwerennych ojczyzn, to jest w naszym interesie narodowym

- Polska powinna być w Unii Europejskiej, ale takiej, która zakłada ścisłą współpracę suwerennych państw i zaniechanie wojen; za taką koncepcją opowiada się Polska władza, za taką koncepcją my się opowiadamy w imię polskich interesów - mówił w sobotę w Legnicy prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jarosław Kaczyński Legnica regiony dolnośląskie Prawo i Sprawiedliwość

Jarosław Kaczyński kontynuuje objazd po kraju. W sobotę będzie w Legnicy i Zielonej Górze

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński odwiedzi stolice kolejnych okręgów partyjnych. W sobotę szef PiS spotka się z mieszkańcami województwa dolnośląskiego i lubuskiego - będzie w Legnicy i Zielonej Górze. Portal PolskieRadio24.pl będzie transmitować wystąpienia prezesa PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony dolnośląskie lubuskie Legnica Zielona Góra PiS Jarosław Kaczyński wybory w Polsce Prawo i Sprawiedliwość

Od Jakuszyc po Czarną Hańczę. "Lato z Radiem" znów ruszyło w Polskę!

"Lato z Radiem" to nie tylko doskonała muzyka i konkursy. To również podróże po Polsce. To setki tysięcy przejechanych kilometrów, mnóstwo miejsc wartych odwiedzenia. Również w tym roku, nasi reporterzy ruszyli w trasę i odkrywali przed słuchaczami uroki Polski.
Zobacz więcej na temat:  Lato z Radiem Ostrołęka Myślenice Sieradz Stegna Legnica Jakuszyce Anna Dymna podróże Jerzy Skoczylas Ryszard Rynkowski Tarnów Kraków