Polskie Radio
Section05
Legnica

Trwa dochodzenie w sprawie śmierci Pawła Chruszcza

W ostatnich tygodniach na temat śmierci radnego Głogowa Pawła Chruszcza pojawiło się w mediach wiele spekulacji. O te kwestie zapytaliśmy prokuratora Zbigniewa Harasimiuka. - Dowody, którymi dysponujemy obecnie, nie wskazują na to, że samobójstwo zostało upozorowane. Miejsce ujawnienia ciała prawdopodobnie nie zostało w żaden sposób ustawione - mówi w wywiadzie udzielonym portalowi PolskieRadio.pl szef Okręgowej Prokuratury w Legnicy, który nadzoruje śledztwo w tej sprawie.
Zobacz więcej na temat:  policja Legnica śmierć przestępczość KGHM Polska Miedź Głogów NASZ WYWIAD

Sylwester Chruszcz o zmarłym bracie: był zaszczuty

- O tym, że był zaszczuty i macki różnych ludzi go oplatały wiedzieliśmy. Byliśmy gotowi na przekazanie materiałów, mieliśmy się spotykać z odpowiednimi funkcjonariuszami, którzy by te wszystkie patologie w Głogowie rozwikłali - mówił w rozmowie z dziennikarzem portalu polskieradio.pl poseł Sylwester Chruszcz, brat zmarłego w niewyjaśnionych okolicznościach radnego Głogowa Pawła Chruszcza.
Zobacz więcej na temat:  Kukiz'15 Kornel Morawiecki policja prokuratura KGHM Polska Miedź Głogów Legnica Prokuratura Krajowa NASZ WYWIAD

Pomnik Wdzięczności dla Armii Radzieckiej znika po 67 latach

W Legnicy zdemontowano Pomnik Wdzięczności dla Armii Radzieckiej. Monument powstał w 1951 roku, przedstawiał żołnierzy polskiego i radzieckiego trzymających na rękach dziewczynkę. Jego rozbiórkę zarządzono na mocy ustawy dekomunizacyjnej. O efektach jej działania mówił w magazynie "Północ-Południe" Adam Siwek, dyrektor Biura Upamiętniania Walk i Męczeństwa.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Legnica Armia Czerwona dekomunizacja pomniki

Legnica: rozebrano Pomnik Wdzięczności dla Armii Radzieckiej

67 lat, jeden miesiąc i 13 dni - tak długo stał na placu przed ratuszem w Legnicy Pomnik Wdzięczności dla Armii Radzieckiej, który wzbudzał emocje jeszcze zanim został odsłonięty i który do dziś dzieli mieszkańców Legnicy. O demontażu pomnika mówił w Polskim Radiu 24 historyk prof. Wojciech Polaki i Andrzej Andrzejewski (Radio Wrocław).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Legnica Armia Czerwona II wojna światowa pomniki dekomunizacja