Polskie Radio
Section05
Wojciech Urban

"Postępność" - projekt badawczy dla osób z niepełnosprawnością wzroku

Czym jest "postępność"? To połączenie postępu i dostępności, ale to także propozycja dla osób z niepełnosprawnością wzroku. To realizowany przez fundację "Widzimy Inaczej" projekt badawczy, który ma na celu wzrost czynnego uczestnictwa w kulturze i sporcie oraz aktywizację osób niepełnosprawnych i wykluczonych społecznie. 
Zobacz więcej na temat:  Wojciech Urban społeczeństwo niepełnosprawność niewidomi

"Dajemy radę". Ewa Błaszczyk o Fundacji "Akogo?" i niesieniu dobra

Fundacja "Akogo?" pomaga już przez blisko 21 lat, natomiast od kilku tygodni w Warszawie działa klinika "Budzik" dla dorosłych. - Pierwszy pacjent został przyjęty 1 kwietnia - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Ewa Błaszczyk, prezes fundacji i popularna aktorka. Jak wygląda codzienna praca na rzecz osób, które wymagają rehabilitacji po ciężkich urazach neurologicznych?
Zobacz więcej na temat:  Wojciech Urban zdrowie Ewa Błaszczyk Fundacja Akogo? budzik

Poznaniak mieszkający w Warszawie i okolicach. Janusz Jezierski o swoich małych ojczyznach, kulturze, pasjach

Socjolog, społecznik, który przez wiele lat pracował z dziećmi z domu dziecka, przygotowując przedstawienia teatralne. Syn śpiewaczki operowej Teatru Wielkiego w Warszawie - Ireny Jezierskiej. Mowa o Januszu Jezierskim, z którym w Programie 1 rozmawialiśmy o tym, jak to jest być sercem poznaniakiem, a mieszkać w Warszawie, oraz o jego pasjach i marzeniach. 
Zobacz więcej na temat:  Wojciech Urban Poznań patriotyzm Warszawa KULTURA Boże Narodzenie

27. Wielka Gala Integracji. Największe święto dla osób z niepełnosprawnością

Przy wielotysięcznej widowni, z możliwością bezpośredniego spotkania, odbędzie się kolejna, 27. Wielka Gala Integracji, organizowana z okazji Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Gala jest okazją do spotkań osób niepełnosprawnych z całego kraju, polityków, firm angażujących się na rzecz osób niepełnosprawnych czy przedstawicieli mediów. Patronat medialny nad wydarzeniem objął Program 1 Polskiego Radia. 
Zobacz więcej na temat:  Wojciech Urban niepełnosprawność społeczeństwo Warszawa Piotr Cugowski Małgorzata Szumowska Tomasz Wolny Wielka Gala Integracji Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji

Orlen Paralympic Run 2022. "Zwycięzcą biegu jest każdy jego uczestnik"

Przed nami 2. Orlen Paralympic Run. - Zwycięzcą w naszym biegu jest każdy, gdyż można go przebiec, przejść albo przejechać. Nie zależy nam na czasie, tylko na tym, żeby jak największa liczba osób wzięła w nim udział, i aby pokazać, że niepełnosprawność nie jest żadną wymówką - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Paulina Malinowska-Kowalczyk, sekretarz generalny Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.
Zobacz więcej na temat:  Katarzyna Gójska Polski Komitet Paraolimpijski niepełnosprawni niepełnosprawność Warszawa bieganie Robert Korzeniowski Henryk Szrubarz Wojciech Urban Orlen Paralympic Run Paulina Malinowska-Kowalczyk Jagoda Kibil Michał Kotkowski Dariusz Wojda

Lodołamacze 2022. "To oni zmieniają sposób postrzegania osób z niepełnosprawnościami"

Poznaliśmy laureatów XVII edycji Konkursu Lodołamacze. Wśród zwycięzców znalazły się osoby, firmy oraz organizacje, które przełamują stereotypy i uprzedzenia wobec osób z niepełnosprawnościami. Wyróżnienie w kategorii Super Lodołamacz 2022 otrzymała Fundacja Onkocafe - Razem Lepiej za kampanię "BreastFit. Kobiecy Biust. Męska sprawa". Kto jeszcze został nagrodzony podczas tego wyjątkowego wydarzenia?
Zobacz więcej na temat:  niepełnosprawni niepełnosprawność Wojciech Urban Daniel Wydrych Lodołamacze 2022 Konkurs Lodołamacze Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych Anna Węgrzynowicz Jan Zając

Luxtropeda z nowym albumem. Robert "Litza" Friedrich: nagraliśmy składankę pieśni bojowych

Znakomity gitarzysta, kompozytor, wokalista, autor tekstów. Sam o sobie mówi, że jest przede wszystkim mężem, ojcem i dziadkiem. Gościem Programu 1 Polskiego Radia był Robert "Litza" Friedrich, lider zespołu Luxtorpeda, który opowiadał o najnowszej płycie zespołu pt. "Omega" oraz o rodzinie i przeżywaniu Świąt Wielkanocnych.
Zobacz więcej na temat:  Wielkanoc album piosenka Sława Bieńczycka Wojciech Urban