Polskie Radio
Section05
Wojciech Urban

"Postępność" - projekt dla osób z niepełnosprawnością wzroku

Zwiedzamy muzeum, a tu... Podstęp. A w walce z podstępami w dostępie do sztuki, pomaga... "postępność". Brzmi tajemniczo? Postępność, to nie tylko łamaniec językowy to także propozycja dla osób z niepełnosprawnością wzroku. Realizowany przez fundację "Widzimy Inaczej" projekt, który ma na celu wzrost czynnego uczestnictwa w kulturze i sporcie oraz aktywizację osób niepełnosprawnych i wykluczonych społecznie.
Zobacz więcej na temat:  niepełnosprawność niepełnosprawni niewidomi

Wielkanoc w Jedynce. Muzyka, audycje i transmisje nabożeństw

Program 1 Polskiego Radia na Święta Wielkanocne przygotował dla słuchaczy ciekawą ofertę. Na antenie radiowej Jedynki pojawiły się m.in. audycje specjalne oraz rozmowy z ciekawymi gośćmi. To wszystko w ciekawej oprawie świątecznej. 
Zobacz więcej na temat:  Wielkanoc Roman Czejarek Daniel Wydrych Grzegorz Osiecki Joanna Ficińska Artur Wolski Marta Rebzda Waldemar Modestowicz Monika Chrobak Sława Bieńczycka Kamil Wicik Katarzyna Kobylecka Przemysław Goławski Aleksandra Tykarska Małgorzata Bartas-Witan Agnieszka Kozłowska-Łysko Patryk Michalski Ula Kaczyńska Paweł Sztompke Janusz Kukuła Zbigniew Krajewski

"Najtrudniej jest człowieka rozśmieszyć". Kinga Dębska o filmach, komediach i szczęściu

- Jak robimy tragedię czy dramat, to trzeba robić to lekko jak komedię, a komedię trzeba robić na poważnie jak tragedię - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Kinga Dębska. Czym jeszcze ta popularna reżyserka kieruje się w swojej twórczości? Co sprawia jej szczęście? Dlaczego ma inne zdanie niż większość środowiska filmowego?
Zobacz więcej na temat:  FILM Kinga Dębska Leonard Cohen komedia