Polskie Radio
Section05
Maria Szabłowska

"Jolka pamięta, a Ty?". Dutkiewicz: to krzepiące posłuchać, jak te pieśni ciągle są żywe

"Jolka pamięta, a Ty?" to tytuł wyjątkowej inicjatywy Studia Piosenki Zbigniewa Poliszczuka. W najbliższy piątek (21.04) w Grudziądzu odbędzie się koncert, podczas którego w nowych aranżacjach wybrzmią utwory autorstwa Marka Dutkiewicza. - To krzepiące przeżycie posłuchać, jak te, czasem z lekka zakurzone, pieśni ciągle są żywe - przyznaje artysta.
Zobacz więcej na temat:  Maria Szabłowska piosenka MUZYKA

Przemiana i zapowiedź nowego albumu. Anna Rusowicz przedstawia nowy singiel

Najnowszy singiel Anny Rusowicz pt. "Tobie" zapowiada nową płytę artystki. Utwór został opublikowany w ważnym dla wokalistki momencie, bo w dniu jej urodzin. To nie tylko symboliczna data, ale także zapowiedź wewnętrznej przemiany. - Pomyślałam sobie, że ta czterdziestka jednak zobowiązuje. Myślę, że wewnętrznie dojrzałam - mówi Anna Rusowicz.
Zobacz więcej na temat:  piosenka płyta Maria Szabłowska Ania Rusowicz Anna Rusowicz

Jacek Cygan i Marcin Pospieszalski o piosence dla Ukrainy

Z okazji rocznicy rosyjskiej napaści na Ukrainę powstał utwór muzyczny do tekstu Jacka Cygana i muzyki Marcina Pospieszalskiego pt. "Bratnie niebo - Modlitwa dla Ukrainy". - Od wielu miesięcy, od kiedy wybuchła wojna na Ukrainie, chciałem zareagować, ale nie wiedziałem jeszcze jak. Marcin dał mi dwa utwory, z którego wybraliśmy jeden - mówi w radiowej Jedynce Jacek Cygan. 
Zobacz więcej na temat:  piosenka Ukraina Jacek Cygan Marcin Pospieszalski kompozytor Maria Szabłowska

Marcin Januszkiewicz: teksty Agnieszki Osieckiej są mi niezwykle bliskie

- Zawsze kiedy wymyślam coś artystycznego lub scenicznego, w pierwszej kolejności towarzyszą mi teksty Agnieszki Osieckiej. Niezwykle podoba mi się to, że potrafi opowiedzieć coś na serio, bawiąc się słowem - przyznaje w "Muzycznej Jedynce" Marcin Januszkiewicz. Aktor, piosenkarz oraz wykładowca Akademii Teatralnej w Warszawie obecnie występuje w spektaklu "Edith i Marlene" oraz przygotowuje album z autorskimi wersjami utworów Perfectu i Lady Pank.
Zobacz więcej na temat:  Maria Szabłowska Marcin Januszkiewicz Agnieszka Osiecka muzyka rozrywkowa

Reaktywowanie Budki Suflera. "Lipko był twórcą szalenie szerokim"

Choć w roku 2014 Budka Suflera ogłosiła oficjalne zakończenie działalności, po kilku latach pojawiły się pogłoski o reaktywacji. Grupa ostatecznie wznowiła działalność, a Romuald Lipko przed śmiercią pozostawił wiele utworów, które dotąd nie były nigdzie publikowane. - Romek był twórcą szalenie szerokim - zauważa Tomasz Zeliszewski. 
Zobacz więcej na temat:  piosenka Maria Szabłowska Budka Suflera Jacek Kawalec

"Ukłon w stronę lat 80. i 90.". Sara Chmiel i Gromee z nowym singlem "Ty i ja"

Łącząc siły, Sara Chmiel i Gromee pokazali światu swój najnowszy singel pt. "Ty i ja". Utwór został zachowany w klimacie elektronicznym. - Jest to ukłon w stronę lat 80. i 90., tęsknię za takimi brzmieniami, a rozmarzony i delikatny głos Sary idealnie się wpasował w ten utwór - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia Gromee. 
Zobacz więcej na temat:  piosenka płyta Maria Szabłowska sara chmiel GROMEE Marcin Kusy muzyka elektroniczna

"Moje winylowe skarby". Poznaliśmy zwycięzców konkursu

Płyty winylowe od kilku lat przeżywają renesans popularności. Jedynka zaprosiła słuchaczy do udziału w wyjątkowym konkursie "Moje winylowe skarby", w którym pokazywano niezwykłe muzyczne kolekcje i pasje. Dyrektor Programu 1 Polskiego Radia Marcin Kusy podczas trwania audycji "Muzyczna Jedynka" ogłosił zdobywców pierwszych trzech miejsc w konkursie. 
Zobacz więcej na temat:  Marcin Kusy Maciej Szajkowski Maria Szabłowska gramofon konkurs