Polskie Radio
Section05
Oberstdorf 2021

TYLKO U NAS Oberstdorf 2021: Adam Małysz zadowolony z mistrzostw

Polscy skoczkowie zdobyli brązowy medal mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w niemieckim Oberstdorfie w drużynowym konkursie na dużym obiekcie. Po zawodach z czterokrotnym złotym medalistą mistrzostw świata, a obecnie dyrektorem koordynatorem ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w Polskim Związku Narciarskim Adamem Małyszem rozmawiał Andrzej Grabowski.
Zobacz więcej na temat:  sporty zimowe Skoki narciarskie Oberstdorf 2021 Adam Małysz Piotr Żyła Michal Doleżal Dawid Kubacki Kamil Stoch Andrzej Stękała TYLKO U NAS SPORT

TYLKO U NAS Oberstdorf 2021: biało-czerwoni mają co świętować. "Włożyliśmy w ten konkurs serce"

Polscy skoczkowie: Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Kamil Stoch i Dawid Kubacki byli niezwykle zadowoleni po zdobyciu brązowego medalu w konkursie drużynowym na mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym w Oberstdorfie. W rozmowie z dziennikarzem Polskiego Radia Andrzejem Grabowskim przyznali, że sobotni konkurs stał na niezwykle wysokim poziomie. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Oberstdorf 2021 Skoki narciarskie sporty zimowe Dawid Kubacki Piotr Żyła Andrzej Stękała Kamil Stoch

Oberstdorf 2021: czwarte złoto Norweżki. Johaug bezkonkurencyjna na 30 kilometrów

Therese Johaug wygrała bieg na 30 kilometrów techniką klasyczną podczas mistrzostw świata w niemieckim Oberstdorfie. Norweżka po raz 14. stanęła na najwyższym stopniu podium w imprezie tej rangi. To zarazem czwarty złoty medal dla Johaug wywalczony w Oberstdorfie. W sobotę drugie miejsce zajęła jej rodaczka Heidi Weng (+2:34,2), a trzecia była Szwedka Frida Karlsson (+2:34,8).
Zobacz więcej na temat:  Biegi narciarskie narciarstwo klasyczne Oberstdorf 2021 therese johaug sporty zimowe SPORT

TYLKO U NAS Oberstdorf 2021. "Trzeba być w pełni skupionym". Adam Małysz przed drużynówką

Polscy skoczkowie w konkursie drużynowym mają szansę na ostatni medal w tegorocznych MŚ w narciarstwie klasycznym, które odbywają w się w Oberstdorfie. - Trzeba być naprawdę bardzo skoncentrowanym i robić swoją robotę - mówi w rozmowie z Polskim Radiem Adam Małysz, obecnie pełniący dyrektora koordynatora ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w PZN. 
Zobacz więcej na temat:  Adam Małysz Oberstdorf 2021 Skoki narciarskie sporty zimowe TYLKO U NAS SPORT

Oberstdorf 2021: polscy skoczkowie powalczą w konkursie drużynowym. Powtórzą sukces z Lahti?

W 2017 roku w Lahti polscy skoczkowie narciarscy zostali drużynowymi mistrzami świata, ale dwa lata później na obiekcie w Innsbrucku nie zdobyli medalu. W sobotę w Oberstdorfie Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Andrzej Stękała powalczą o powrót na podium.
Zobacz więcej na temat:  Skoki narciarskie sporty zimowe Oberstdorf 2021 SPORT Piotr Żyła Dawid Kubacki Kamil Stoch Andrzej Stękała

TYLKO U NAS Oberstdorf 2021: Adam Małysz docenił mistrza świata. "Przed Kraftem trzeba ściągnąć czapkę"

Dyrektor Polskiego Związku Narciarskiego Adam Małysz nie załamywał rąk po piątkowym konkursie indywidualnym na skoczni dużej podczas mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w Oberstdorfie, w którym żaden z Polaków nie stanął na podium. - Jutro kolejny dzień i kolejny konkurs - przypomniał w rozmowie z Andrzejem Grabowskim z Polskiego Radia. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Skoki narciarskie sporty zimowe Oberstdorf 2021 Adam Małysz Piotr Żyła Andrzej Stękała Dawid Kubacki Kamil Stoch

TYLKO U NAS Oberstdorf 2021: Piotr Żyła nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. "Jutro też jest dzień"

Piotr Żyła zajął czwarte miejsce w piątkowym konkursie na skoczni dużej podczas mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w Oberstdorfie. Po zawodach Polak był zadowolony ze swojej postawy. - Robiłem dzisiaj, co mogłem - zapewnił w rozmowie z Andrzejem Grabowskim z Polskiego Radia. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Skoki narciarskie Oberstdorf 2021 sporty zimowe Piotr Żyła