Polskie Radio
Section05
kolarstwo szosowe

Samotny finisz Kussa na 15. etapie. Majka bliżej Quintany

Amerykanin Sepp Kuss z grupy Jumbo Visma wygrał po samotnym finiszu 15. etap wyścigu kolarskiego Vuelta a Espana z metą w Santuario del Acebo. Liderem klasyfikacji generalnej pozostał jego kolega z grupy Słoweniec Primoż Roglić. Rafał Majka (Bora-Hansgrohe) finiszował jako 14., ale odrobił 37 sekund do wyprzedzającego go bezpośrednio w klasyfikacji Kolumbijczyka Nairo Quintany z Movistaru.
Zobacz więcej na temat:  SPORT kolarstwo szosowe Vuelta a Espana Kolarstwo Rafał Majka

Bennett znów najszybszy. Sędziowie zmienili wyniki etapu

Irlandzki kolarz Sam Bennett (Bora-Hansgrohe) wygrał 14. etap wyścigu Vuelta a Espana z metą w Oviedo. To jego drugie zwycięstwo w tegorocznej edycji. Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Słoweniec Primoż Roglić (Jumbo-Visma), a na kilometr przed metą w peletonie doszło do kraksy, w której ucierpiał m.in. drugi w klasyfikacji Hiszpan Alejandro Valverde (Movistar).
Zobacz więcej na temat:  kolarstwo szosowe Kolarstwo Vuelta a Espana SPORT

Dominacja Słoweńców pod Los Machucos. Udany etap Majki

Zakończony na wzgórzu Los Machucos 13. etap Vuelta a Espana był popisem słoweńskich kolarzy. Dystans 166,4 km najszybciej przejechał Tadej Pogacar (UAE Emirates Team), który wyprzedził lidera wyścigu Primoza Roglicia. Na szóstym miejscu finiszował Rafał Majka (Bora-Hangrohe), który awansował o jedną pozycję w klasyfikacji generalnej.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Kolarstwo kolarstwo szosowe Vuelta a Espana Rafał Majka

LA VUELTA 19 Nokaut Roglicia. Świetna jazda kolarza polskiej grupy CCC

Słoweniec Primoz Roglić z ekipy Jumbo-Visma został kolejnym liderem wyścigu kolarskiego Vuelta a Espana dzięki wygranej w jeździe indywidualnej na czas w Pau. Znakomicie spisał się Nowozelandczyk Patrick Bevin z polskiej grupy CCC Team, który zajął drugie miejsce. Rafał Majka (Bora-Hansgrohe) awansował w klasyfikacji generalnej z ósmego na siódme miejsce.
Zobacz więcej na temat:  SPORT kolarstwo szosowe Kolarstwo Vuelta a Espana Rafał Majka