Polskie Radio
Section05
Laura Bączkiewicz

Kto wygrał Eurowizję Junior 2022?

Za nami 20. Konkurs Piosenki Eurowizji Junior. Polskę reprezentowała Laura Bączkiewicz z piosenką "To the Moon" i wystąpiła jako druga spośród 16. reprezentantów. W tym roku wygrana powędrowała do Francji. Lissandro z piosenką "Oh Maman!" otrzymał 203 punkty. Na drugim miejscu w konkursie Eurowizji Junior jest Armenia otrzymując 180 punktów. Trzecie miejsce zajęła Georgia z otrzymując 161 punktów. Polska zakończyła z wynikiem 95 punktów zajmując 10 pozycję. Polskie Radio Dzieciom objęło patronatem medialnym audycję "Konkurs Piosenki Eurowizji Junior 2022".
Zobacz więcej na temat:  Laura Bączkiewicz radio dla dzieci eurowizja junior

Laura Bączkiewicz, wokalistka

Urodziła się i mieszka w Koninie z mamą, tatą oraz starszą siostrą Dominiką. Jak sama mówi, od najmłodszych lat uwielbia śpiewać i występować na dużych scenach. Czas wolny spędza ze swoimi zwierzętami, jeździ na rowerze, rolkach albo spotyka się z przyjaciółmi. Laura przekazała na akcję "Choinki Jedynki" liliową sukienkę, w której wystąpiła podczas finału programu TVP "Szansa na Sukces. Eurowizja Junior 2022".
Zobacz więcej na temat:  Choinki Jedynki Laura Bączkiewicz

Eurowizja Junior. Logo i hasło przewodnie tegorocznej edycji. Rozmowa z Laurą Bączkiewicz

11 grudnia w Armenii odbędzie się już 20 Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci. 25 września poznaliśmy nazwisko polskiej reprezentantki, którą została Laura Bączkiewicz. Piosenką, którą wykona Laura jest "To the Moon". Do wielkiego finału pozostało już niewiele czasu, a z upływem dni pojawiają się nowe informacje związane z tym wydarzeniem.
Zobacz więcej na temat:  eurowizja junior patronat Polskiego Radia Dzieciom Laura Bączkiewicz DAB+ radio bez reklam radio dla dzieci piosenki dla dzieci

Laura Bączkiewicz przed Eurowizją Junior

25 września po godzinie 15:00 w studiu nr 5 rozegrał się wielki finał "Szansy na Sukces. Eurowizja Junior 2022". O miano reprezentanta Polski podczas Eurowizji dla dzieci ubiegali się Natalia Smaś, Aleksander Maląg, Ida Wargskog i Laura Bączkiewicz. Każdy z finalistów wykonał piosenkę związaną z tematem odcinka, w którym wcześniej występował. Po przeliczeniu głosów do ścisłego finału trafili Laura Bączkiewicz oraz Aleksander Maląg. Decyzją jurorów i telewidzów polską reprezentantką podczas Konkursu Piosenki Eurowizji Junior została Laura Bączkiewicz.
Zobacz więcej na temat:  Laura Bączkiewicz gwiazdy eurowizja junior Marta Powałowska