Polskie Radio
Section05
paraolimpiada

Igrzyska Paraolimpijskie Pekin 2022. Polacy bez medalu, dominacja ukraińskich biegaczy

Z powodu problemów żołądkowych Iweta Faron nie wystartowała w biathlonowym biegu na 10 km, powinna być jednak gotowa na środowe sprinty. Na tym samym dystansie w kat. siedząc Monika Kukla była dziesiąta. Na tym samym miejscu ukończyli bieg Paweł Gil z przewodnikiem Michałem Lańdą w kategorii osób niedowidzących. Pokazali za to świetne strzelanie – Gil chybił zaledwie trzy strzały na 20.
Zobacz więcej na temat:  SPORT igrzyska paraolimpiada paraolimpiada pekin 2022

Męczarnie Garbowskiego: takiego słabego Piotrka nie pamietam

Piotr Garbowski z przewodnikiem Jakubem Twardowskim zajęli 6. miejsce w biegu klasykiem na 20 km. – Jak biegamy wspólnie cztery lata, to takiego Piotrka słabego nie pamiętam i mu to powiedziałem. Nie wiem dlaczego, nie siedzę w jego skórze. Chciałbym żeby to lepiej wyglądało ale… niestety nie mamy magicznego sznurka, za który mogę go pociągnąć – mówił za metą Jakub Twardowski.
Zobacz więcej na temat:  paraolimpiada paraolimpiada pekin 2022 SPORT igrzyska

Pekin 2022: Wojciech Taraba wył z bólu podczas startu

Wojciechowi Tarabie nie udało się awansować do finału snowboardowego crossu. Kwalifikacje zakończył na 20. miejscu. Wszystko przez upadek na ostatnim treningu, tak jak przed czterema laty na igrzyskach w Pjongczang. Wtedy doznał złamania twarzoczaszki i na całe igrzyska trafił do szpitala. Tym razem potłukł kikut i wystartował, ale podczas jazdy ryczał z bólu.

Garbowski i Twardowski: wysiłek ponad 100%, a 60% możliwości

Piotr Garbowski z przewodnikiem Jakubem Twardowskim zajęli dziś 11 miejsce w sprincie biathlonowym. I był to wynik poniżej ich oczekiwań. Co się stało – trudno mi powiedzieć. Mam nadzieję, że pierwsze koty za płoty i pozostałe biegi będą na moim najwyższym poziomie. Dziś czuję, jakbym zaprezentował 60% możliwości – chociaż wysiłek ponad 100% – powiedział po zakończeniu biegu.

Pekin 2022: Iweta Faron blisko medalu w sprincie

Iweta Faron otarła się o medal w biathlonowym sprincie na 6 km, ale mimo bezbłędnego strzelania zajęła ostatecznie 5. miejsce. – Żal, wkurzenie, złość, ale taka sportowa. Zaskoczyły mnie Chinki, które pojawiły się znikąd i u siebie pokazały formę życia. Ale za chwilę ta złość przerodzi się w motywację przed kolejnymi startami – mówiła za metą.