Polskie Radio
Section05
Raw Air

Stoch odleciał i dostał "20". Powiało optymizmem w Raw Air

Słoweniec Anze Lanisek wygrał kwalifikacje do czwartkowego konkursu w Lillehammer, zaliczanego do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i cyklu Raw Air. Najlepiej z polskich skoczków spisał się Kamil Stoch, który zajął czwarte miejsce. W zawodach zobaczymy pięciu Biało-Czerwonych.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Skoki narciarskie sporty zimowe PŚ w skokach 2022/2023 Kamil Stoch Dawid Kubacki Piotr Żyła Paweł Wąsek Anze Lanisek

Polacy słabo w Lillehammer. Zmiana lidera Raw Air

Norweg Halvor Egner Granerud wygrał na Lysgaardsbakken w Lillehammer i został nowym liderem cyklu Raw Air. Najdalej z Polaków skoczył Kamil Stoch, który zakończył zmagania na 15. miejscu. Na środę zaplanowano prolog do kolejnego konkursu indywidualnego. 
Zobacz więcej na temat:  Skoki narciarskie sporty zimowe SPORT PŚ w skokach 2022/2023 Dawid Kubacki Piotr Żyła Kamil Stoch Paweł Wąsek Jakub Wolny Halvor Egner Granerud Stefan Kraft Anze Lanisek

Stoch ma tu patent na wygrywanie. W Lillehammer nokautował

Sześciu polskich skoczków wystartuje we wtorkowym konkursie Pucharu Świata w Lillehammer, który rozpocznie się o godzinie 16.10. W kwalifikacjach najlepiej z Biało-Czerwonych wypadł Kamil Stoch, który powalczy o czwarte w karierze zwycięstwo na Lysgaardsbakken.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Skoki narciarskie sporty zimowe PŚ w skokach 2022/2023 Kamil Stoch Dawid Kubacki Piotr Żyła Paweł Wąsek Jakub Wolny Halvor Egner Granerud Stefan Kraft

Kamil Stoch skrzywdzony w Oslo? "To część tej gry"

Kamil Stoch nie ukrywał złości po tym, jak w drugiej serii konkursu Pucharu Świata w Oslo musiał skakać w bardzo niekorzystnych warunkach, przez co spadł dopiero na 19. miejsce w klasyfikacji zawodów. Polskiemu skoczkowi odpowiedział Borek Sedlak, asystent dyrektora PŚ odpowiedzialny za zapalanie zielonego światła skoczkom. - Warunki pogodowe to część tej gry - powiedział Czech w rozmowie z portalem skijumping.pl.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Skoki narciarskie sporty zimowe PŚ w skokach 2022/2023

Rozczarowanie Stocha. "Tę skocznię powinno się wysadzić"

Po pierwszej serii Kamil Stoch był dziesiąty, jednak po drugim skoku w niekorzystnych warunkach spadł na 19. lokatę. Po zakończeniu rywalizacji polski skoczek nie ukrywał swojego rozczarowania. - Ta skocznia jest tragiczna, powinno się ją wysadzić w powietrze. Chętnie dołożę się do materiałów wybuchowych - przyznał w rozmowie z Eurosportem.
Zobacz więcej na temat:  Skoki narciarskie sporty zimowe SPORT PŚ w skokach 2022/2023 Kamil Stoch

Lider PŚ odleciał w prologu Raw Air! Pięciu Polaków w Oslo

Norweg Halvor Egner Granerud (131 m) wygrał prolog w Oslo przed konkursem indywidualnym w ramach Raw Air. W niedzielę na Holmenkollen wystąpi pięciu Polaków - najdalej skoczył Kamil Stoch (129,5 m). Kwalifikacji nie przebrnął Aleksander Zniszczoł. Wcześniej zakończenie kariery ogłosił Stefan Hula.
Zobacz więcej na temat:  Skoki narciarskie sporty zimowe SPORT PŚ w skokach 2022/2023 Dawid Kubacki Piotr Żyła Kamil Stoch Paweł Wąsek Jakub Wolny Halvor Egner Granerud Stefan Kraft