Polskie Radio
Section05

ekologia

Edukacja ekologiczna. "Trzeba stale poszerzać wiedzę na ten temat"

Marta Piechocka-Nowakowska, menedżerka projektu "Biblioteki dla Klimatu" realizowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, tłumaczyła w Polskim Radiu 24, gdzie można pozyskać książki, które zawierają informacje o postawach proekologicznych. Mówiła również o tym jak działanie każdego z nas wpływa pozytywnie lub negatywnie na stan środowiska naturalnego. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Marta Hoppe edukacja przyrodnicza segregacja śmieci recykling zmiany klimatyczne

Polskie Radio 24 Papież i antykonsumpcjonizm. "Potrzeby, a nie pragnienia"

- Żyjemy sobie wygodnie, konsumujemy, kupujemy, nie widzimy nawet, co konkretnie, bo klikamy w sieci masowo. Możemy kupować coraz więcej, zupełnie nie zdając sobie sprawy, jaki wpływ i na kogo mają nasze wybory - mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Kawko (Caritas Ludato Si), który zwracał uwagę na wątki antykonsumpcjonizmu i ekologii w nauczaniu papieża Franciszka. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Argentyna papież Franciszek Watykan konsumpcjonizm

Czy elektryczne samochody są eko czy to ściema szalonych ekologów?

Czy elektryczne samochody są ekologiczne czy może zupełnie odwrotnie? A może to ściema tych „szalonych ekologów” – pyta w pierwszym odcinku nowego podcastu Polskiego Radia Roman Czejarek. Popularny dziennikarz radiowej Jedynki przepytuje Macieja Mazura z Polskiego Stowarzyszenia Nowej Mobilności m.in. o to, ile kosztuje wyprodukowanie samochodu elektrycznego i czy jest to opłacalne, po przejechaniu ilu kilometrów spłaca się kupo "elektryka”, dlaczego Chinom opłaca się produkcja elektrycznych aut oraz jak i za ile utylizuje się tego typu pojazdy.  
Zobacz więcej na temat:  elektromobilność Roman Czejarek samochody elektryczne podcast

Strzelali do zwierząt z helikopterów. Zabito setki koali

W australijskim Parku Narodowym Budj Bim zabito około 700 koali. Wiele młodych pozostało bez matek. Aktywiści domagają się od rządu wyjaśnień. Władze twierdzą, że odstrzał był konieczny, ponieważ w wyniku pożarów torbacze straciły naturalne siedliska. Zwierzęta głodowały, były odwodnione i ranne. Obrońcy zwierząt zwracają uwagę na metodę odstrzału. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT zwierzęta Australia pożary w Australii

Zielony świat pod lupą. 22 kwietnia Światowy Dzień Ziemi

22 kwietnia Światowy Dzień Ziemi. To data, która przypomina nam o potrzebie trosce o naszą planetę. W "Poranku Polskiego Radia Dzieciom" Martyna Chuderska i jej gość Bartosz Popczyński, przyrodnik z Lasów Miejskich Warszawy, rozmawiali między innymi o tym, jak każdy z nas, nawet najmłodszy, może dołożyć swoją cegiełkę w trosce o środowisko. Zapraszamy do wysłuchania audycji.
Zobacz więcej na temat:  radio dla dzieci radio dla rodziców DAB+ Poranek Polskiego Radia Dzieciom przyroda Ziemia