Polskie Radio
Section05
Donald Tusk

"Obaj wiedzieli, że Amber Gold to właśnie lipa”

– Trudno jest ukrywać fakty, widać, że był szczery w swoich wypowiedziach. Nie mataczył – w ten sposób Marek Jakubiak w audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka skomentował sprawę przesłuchania syna Donalda Tuska przez komisję śledczą ds. Amber Gold. W ocenie posła Kukiz’15, były premier ponosi polityczną odpowiedzialność za działania spółki Marcina P.
Zobacz więcej na temat:  polityka Amber Gold Marek Jakubiak Kukiz'15 Donald Tusk komisja śledcza Sejm

Czy wypowiedzi Michała Tuska zaszkodzą jego ojcu?

Donald Tusk skomentował środowe przesłuchanie swojego syna przed komisją śledczą ds. Amber Gold. Były premier stwierdził: „jestem z niego bardzo dumny”. Tymczasem, w ocenie części komentatorów, Michał Tusk mógł zaszkodzić swojemu ojcu. W Debacie Dnia rozmowa z politologami – Łukaszem Polinceuszem (Fundacja Pułaskiego) i Pawłem Krulikowskim (Uniwersytet Warszawski).
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk Amber Gold komisja śledcza Sejm

Amber Gold: pieniądze wyjaśnią, dlaczego łamano procedury

- W sprawie Amber Gold należy iść drogą pieniędzy i odpowiedzieć sobie na pytanie gdzie są pieniądze z Amber Gold. Jeśli prześledzimy sprawy finansowe - a pieniądze nie kłamią - to rozwiążemy aferę Amber Gold i dojdziemy do ludzi, którzy się naprawdę wzbogacili – powiedział w Polskim Radiu 24 dziennikarz śledczy Telewizji Polskiej Witold Gadowski. Odniósł się w ten sposób do przesłuchania Michała Tuska przed sejmową komisją śledczą.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Amber Gold Agencja Wywiadu służby specjalne Sejm komisja śledcza Witold Gadowski Donald Tusk

Michał Tusk przed komisją śledczą Amber Gold

Michał Tusk, syn b. premiera Donalda Tuska zeznawał w środę przed sejmową komisją śledczą ds. afery Amber Gold. Przyznał, że rekomendował kierownictwu OLT Express działania mające podważyć wiarygodność narodowego przewoźnika LOT-u. Potwierdził również, że jego ojciec ostrzegał go przed pracą w liniach lotniczych, należących do Amber Gold. Przesłuchanie Michała Tuska komentowali w Debacie Dnia Radosław Gruca (Fakt) i Jacek Liziniewicz (Gazeta Polska).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Donald Tusk Amber Gold komisja śledcza Jacek Liziniewicz Sejm Małgorzata Wassermann Roman Giertych LOT

Będą kolejne taśmy. Donald Tusk ma się czego bać?

– Donald Tusk może być jedną z osób, które drżą przed publikacją kolejnych nagrań – powiedział Piotr Pałka z portalu rebelya.pl. Skomentował w ten sposób opublikowanie nowych rozmów z restauracji "Sowa & Przyjaciele", gdzie w prywatnych i bulwersujących rozmowach nagrani zostali członkowie rządu premiera Donalda Tuska. Do tematu odniósł się w Polskim Radiu 24 również Roman Mańka z Fundacji Fibre.
Zobacz więcej na temat:  afera taśmowa afera podsłuchowa Platforma Obywatelska TVPinfo Donald Tusk POLSKA