Polskie Radio
Section05
Donald Tusk

Poseł PIS o sondażach: przytrafiły nam się błędy wizerunkowe

Według ostatnich sondaży, topnieje przewaga Prawa i Sprawiedliwości nad Platformą Obywatelską i oscyluje w granicach 2-4 punktów procentowych (badania IBRiS dla „Rzeczpospolitej”, Kantar Public dla „Gazety Wyborczej” i Ipsos dla „OKO.Press”). Jak oceniał na naszej antenie Krzysztof Łapiński, zmniejszająca się różnica między PiS a PO to m.in. efekt błędów wizerunkowych.
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Łapiński PiS sondaże Platforma Obywatelska Donald Tusk Witold Waszczykowski

Leszek Miller: strefa euro będzie jądrem UE

– Prawica, zarówno ta spod znaku Platformy Obywatelskiej, jak i Prawa i Sprawiedliwości, nie zrobiła nic, by Polska znalazła się eurolandzie. Gdybyśmy byli dziś w strefie euro, bylibyśmy w centrum wydarzeń, które będą miały miejsce w Europie w kolejnych latach – mówił w Rozmowie PR24 Leszek Miller, były premier, członek Sojuszu Lewicy Demokratycznej.  
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Leszek Miller Unia Europejska Witold Waszczykowski strefa euro Adrian Klarenbach Donald Tusk Rada Europejska PiS Platforma Obywatelska

„Nie ma mowy o fałszerstwie przy wyborze Tuska”

– Trudno zrozumieć wypowiedź Witolda Waszczykowskiego. Polski rząd nie będzie podważał wyboru Tusku. Nie sądzę, żeby był polityczny sens jeszcze podejmować tę kwestię. Nie ma ani szans, ani powodów na zdjęcie Tuska ze stanowiska. Należałoby przyjąć postawę, że nie jesteśmy zadowoleni, ale nie ruszamy sprawy – mówił w audycji Punkt Widzenia Jakub Jałowiczor z „Gościa Niedzielnego”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Donald Tusk Witold Waszczykowski Rada Europejska MSZ

"Minister Waszczykowski najsłabszym ogniwem rządu"

Poseł Kukiz’15 skomentował poniedziałkowe słowa ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego nt. fałszerstwa wyboru Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej. – To była kompletnie bezsensowna wypowiedź. Aż trudno się do tego odnosić, takie strzały w kolano są zupełnie bez sensu – powiedział w audycji 24 Pytania poseł Kukiz’15 Tomasz Rzymkowski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Tomasz Rzymkowski Kukiz'15 Jacek Saryusz-Wolski Witold Waszczykowski MSZ Donald Tusk Rada Europejska rząd Beaty Szydło imigranci w Europie zmiana czasu

"Szef MSZ podważa mechanizmy funkcjonowania UE"

Szef polskiego MSZ Witold Waszczykowski stwierdził w TVN 24, że Donald Tusk został wybrany w sposób, który można zakwestionować na poziomie prawa europejskiego. Dodał, że Polska nie podjęła jeszcze decyzji czy podważy wybór szefa Rady Europejskiej na drugą kadencję, ponieważ „ranga tej pozycji jest nieduża”. O słowach polskiego szefa dyplomacji mówił w programie Punkt Widzenia prof. Kazimierz Kik z Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Donald Tusk Witold Waszczykowski MSZ Rada Europejska Unia Europejska Kazimierz Kik

Donald Tusk zdradził? „To lekka przesada”

Antoni Macierewicz, złożył do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Donalda Tuska. Szef Rady Europejskiej, jako premier, miał – według szefa resortu obrony – dopuścić się zdrady dyplomatycznej. Sprawę w Polskim Radiu 24 komentowali Marek Zając i Dominik Zdort, gospodarze audycji Dwaj Panowie „Z”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 katastrofa smoleńska Donald Tusk Antoni Macierewicz Dominik Zdort

Debata Poranka: spór o Donalda Tuska. "Zarzuty są poważne"

Do Prokuratury Krajowej wpłynęło zawiadomienie szefa MON Antoniego Macierewicza ws. tzw. zdrady dyplomatycznej. Ma ono związek z katastrofą smoleńską z 10 kwietnia 2010 roku, a dotyczy także badania jej przyczyn i okoliczności. O sprawie rozmawiali w Debacie Poranka Dorota Kania (Gazeta Polska), Adam Puchejda (Kultura Liberalna) i Jakub Jałowiczor (Gość Niedzielny).
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk katastrofa w Smoleńsku Władimir Putin Rosja Antoni Macierewicz FSB prokuratura Służba Kontrwywiadu Wojskowego

„Czy naprawdę rząd polski mają kontrolować Niemcy?”

Ministerstwo Kultury pracuje nad projektem ustawy w sprawie repolonizacji mediów. – Chcielibyśmy, by nasz rynek wyglądał tak, jak w państwach Europy Zachodniej, gdzie obecność kapitału zagranicznego jest śladowa – mówiła w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania Elżbieta Kruk, posłanka PiS.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Wąż axel springer media Donald Tusk Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego