Polskie Radio
Section05
Rodzina 500+

Narodowa Debata o Rodzinie. "Borykamy się z plagą rozwodów"

W Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej odbyła się Narodowa Debata o Rodzinie. Celem było rozpoczęcie dyskusji w społeczeństwie na temat głównych potrzeb polskiej rodziny; wskazanie konkretnych zagadnień, płaszczyzn, które są najpilniejsze, a które trzeba zacząć wspierać. Gościem Polskiego Radia 24 był Marek Grabowski, prezes Fundacji Mamy i Taty, który uczestniczył w spotkaniu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 rodzina Ministerstwo Rodziny Rodzina 500+ małżeństwo rozwód dzieci

"W 2017 roku powinno się urodzić 400 tysięcy dzieci"

- Z danych GUS wynika, że w pierwszej połowie 2017 roku urodziło się 200 tysięcy dzieci - to o 8 proc. więcej niż w 2016 roku. W roku 2017 roku powinno się urodzić 400 tysięcy dzieci. Natomiast w październiku 2014 roku GUS prognozował, że w 2017 roku urodzi się 350 tysięcy dzieci – poinformował w Polskim Radiu 24 Bartosz Marczuk, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.
Zobacz więcej na temat:  dzieci program 500+ Rodzina 500+ Bartosz Marczuk Ministerstwo Rodziny dzietność POLSKA

"500+" bez przerwy? Ostatni dzień na złożenie wniosku

Wraz z końcem sierpnia nie kończy się okres składania wniosków o przyznanie "500+" - podkreśliła szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska. Natomiast złożenie wniosku do końca sierpnia gwarantuje, że nie będzie przerwy w wypłacie świadczeń. Złożenie wniosku we wrześniu oznacza, że świadczenie będzie wypłacone do końca listopada z wyrównaniem za październik.
Zobacz więcej na temat:  Elżbieta Rafalska Rodzina 500+ program 500+ Ministerstwo Rodziny

Program 500+ pomaga rodzinom zmniejszyć długi

Blisko jedna trzecia korzystających z programu 500+, unika dzięki niemu korzystania z ofert firm pożyczkowych, oferujących tzw. chwilówki. Program pomógł co trzeciej rodzinie zmniejszyć zaległe długi. Tak wynika z badania przeprowadzonego przez Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor i Biuro Informacji Kredytowej. Badanie pokazało, że w zdecydowanej większości przypadków z pomocy państwa korzystają dzieci.
Zobacz więcej na temat:  program 500+ rodzina Rodzina 500+ społeczeństwo POLSKA