Polskie Radio
Section05
PiS

"Wyłudzeniami VAT powinna zająć się komisja śledcza"

– Sprawa wyłudzeń VAT powinna być wyjaśniona przez komisję śledczą. Ważne są nie tylko działania organów ścigania, które łapią przestępców, ale również odpowiedzialność polityczna, pokazanie, który z polityków zawinił w tej sprawie – przekonywał w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania poseł PiS Jacek Sasin. Według szacunków Ministerstwa Finansów w latach 2007-2015 przez wyłudzenia VAT Skarb Państwa stracił od 250 do 300 mld złotych.
Zobacz więcej na temat:  Prawo i Sprawiedliwość vat Platforma Obywatelska PiS SKOK KNF Amber Gold POLSKA komisja śledcza Jacek Sasin

Polityk PO: wspólna lista powinna być celem opozycji

– Stworzenie wspólnej listy w wyborach parlamentarnych pozwoli odsunąć Prawo i Sprawiedliwość od władzy – mówił w audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka Marcin Kierwiński. W opinii posła Platformy Obywatelskiej, tego typu koalicja powinna być budowana w oparciu o najsilniejszą partię opozycyjną. – Na dziś jest to PO – wskazywał gość Polskiego Radia 24.
Zobacz więcej na temat:  Marcin Kierwiński Platforma Obywatelska PiS Grzegorz Schetyna POLSKA

"Radykalny islam to terroryzm antycywilizacyjny"

- Czasem słyszę, że Europa jest skazana na porażkę wobec ofensywy islamu. Pamiętajmy jednak, że są instrumenty formalno-prawne, które pozwalają ograniczać możliwość ataków terrorystycznych. Trzeba po prostu chcieć ich użyć – powiedział w audycji Jeden Na Jednego wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego, europoseł PiS Ryszard Czarnecki. Gość odniósł się w ten sposób do czwartkowych ataków terrorystycznych w Europie.
Zobacz więcej na temat:  PiS Ryszard Czarnecki zamachy w Hiszpanii pr24 Hiszpania Barcelona

"Prezydent wziął na siebie dużą odpowiedzialność"

- Prezydent ma wiele do zyskania, ale też do stracenia, ponieważ oczekiwania są ogromne. Zwykle w polityce jest tak, że im większe są oczekiwania, tym łatwiej o rozczarowanie – powiedział w Debacie Dnia Michał Kolanko z Rzeczpospolitej. O propozycjach ustaw dotyczących reformy sądownictwa, które ma przedstawić prezydent Andrzej Duda, mówił także Radosław Gruca (Fakt).
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda prezydent reforma sądownictwa sąd krs Sąd Najwyższy Zbigniew Ziobro Ministerstwo Sprawiedliwości PiS

Wchodzi w życie znowelizowana ustawa o sądach powszechnych

Nowela zwiększa uprawnienia ministra sprawiedliwości przy powoływaniu i odwoływaniu prezesów sądów oraz wprowadza zasady losowego przydzielania spraw sędziom. Prezydent podpisał nowelę 24 lipca. O ustawie, która wchodzi w życie w sobotę 12 sierpnia mówili w Polskim Radiu 24 dr Jacek Sokołowski (Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego) i Paweł Jabłoński (Ordo Iuiris).
Zobacz więcej na temat:  sąd Ministerstwo Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro PiS Prawo i Sprawiedliwość krs Sąd Najwyższy

Spokojna miesięcznica. "Opozycja widzi sondaże"

88. miesięcznica smoleńska, pomimo że w niedalekiej odległości odbywała się kontrmanifestacja środowisk opozycyjnych wobec Prawa i Sprawiedliwości, przebiegła bez większych zakłóceń. W Debacie Poranka komentarz Tomasza Sakiewicza z Gazety Polskiej Codziennie, Edyty Hołdyńskiej z Sieci i Jana Śpiewaka, publicysty.
Zobacz więcej na temat:  miesięcznica katastrofy smoleńskiej katastrofa smoleńska PiS Tomasz Sakiewicz Jan Śpiewak Platforma Obywatelska Władysław Frasyniuk Jarosław Kaczyński