Polskie Radio
Section05
PiS

Debata Dnia o transferach w polskiej polityce

- Od jakiegoś czasu dyskutuje się o łapance jeśli chodzi o transfery poselskie. Szukane są osoby wśród ludowców, w Kukiz’15. Każdy w Zjednoczonej Prawicy ma ku temu swój powód – powiedział w Debacie Dnia Tomasz Żółciak z "Dziennika Gazety Prawnej". W audycji uczestniczył także Jakub Jałowiczor z "Gościa Niedzielnego".
Zobacz więcej na temat:  PSL zjednoczona prawica PiS Prawo i Sprawiedliwość Andżelika Możdżanowska Sejm

Czy zmiany w wyborach samorządowych są potrzebne?

Nie cichnie dyskusja wokół zmian zapowiadanych przez Prawo i Sprawiedliwość w kwestii zasad przeprowadzania wyborów samorządowych. Czy powinny się odbyć tydzień przed lub tydzień po 11 listopada oraz czy potrzebne są np. dwie komisje? Na pytania odpowiadali goście "Pulsu Trójki": Jacek Żalek, wiceprzewodniczący klubu PiS, oraz poseł Jacek Wilk z klubu Kukiz'15.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Beata Michniewicz Jacek Żalek Jacek Wilk PiS Kukiz’15 wybory samorządowe

Sondaż podzielił polityków. Co wpływa na wybory Polaków?

Według sondażu CBOS z początku października na PiS zagłosowałoby 47 procent wyborców. Wyniki badania poparcia dla partii politycznych na półmetku kadencji komentowali politycy w "Śniadaniu w Trójce". Przyczyny dużej różnicy między partią rządzącą a pozostałymi ugrupowaniami interpertowali na różne sposoby. Opozycja deklarowała chęć zjednoczenia sił przed wyborami samorządowymi.
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Kalinowski Stanisław Tyszka Rafał Grupiński Joachim Brudziński Beata Michniewicz PiS WSI Paweł Soloch Trójka Katarzyna Lubnauer POLSKA

Czy audyt dotyczący reprywatyzacji w Warszawie pomoże prezydent miasta?

Mamy kolejną odsłonę wojny między prezydent Warszawy a Komisją Weryfikacyjną. Hanna Gronkiewicz-Waltz, do tej pory w głębokiej defensywie, przystąpiła do kontrataku. Tarczą, którą zamierza się bronić, będą wyniki wewnętrznego audytu miasta stołecznego Warszawy dotyczącego decyzji reprywatyzacyjnych z ostatnich 26 lat.
Zobacz więcej na temat:  Warszawa Hanna Gronkiewicz-Waltz Komisja Weryfikacyjna reprywatyzacja Marcin Święcicki Tomasz Rzymkowski PiS Wojciech Dąbrowski

"PiS ma większe poparcie niż cała opozycja razem wzięta"

W najnowszym sondażu poparcia dla partii politycznych CBOS, PiS cieszy się poparciem na poziomie 47 proc., PO – 16 proc., Kukiz’15 – 8 proc., a Nowoczesna – 6 proc. W badaniu 3 proc. poparcia uzyskało PSL, a 2 proc. – SLD. Wyniki sondażu komentowali w Debacie Dnia Maciej Chudkiewicz (Tygodnik Solidarność), Grzegorz Łaguna (Superstacja) i Antoni Trzmiel (TVP, Do Rzeczy.pl).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 sondaż PiS Platforma Obywatelska Hanna Gronkiewicz-Waltz reprywatyzacja

"Rekompensaty będą dużym obciążeniem dla państwa"

– Nie jesteśmy w stanie stworzyć aktu prawnego, który zadowoli wszystkich – mówił w Polskim Radiu Oskar Hejka. Warszawski radny Prawa i Sprawiedliwości na naszej antenie odniósł się do przedstawionej niedawno przez wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego tzw. dużej ustawy reprywatyzacyjnej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 reprywatyzacja Komisja Weryfikacyjna PiS dzika reprywatyzacja duża ustawa reprywatyzacyjna Patryk Jaki

"Chcemy, aby młodzi lekarze pracowali w Polsce"

– To kuriozalne. Spieramy się o wspólne postulaty – mówił w Rozmowie PR24 Rafał Bochenek. Rzecznik prasowy rządu premier Beaty Szydło na naszej antenie odniósł się do trwającego sporu między Radą Ministrów a lekarzami rezydentami. Młodzi medycy domagają się m.in. zwiększenia nakładów na system opieki zdrowotnej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka protest służba zdrowia Rafał Bochenek rząd Beaty Szydło PiS