Polskie Radio
Section05
aktorstwo

Wiesław Michnikowski w szczerej rozmowie z synem

29 września zmarł aktor teatralny, kabaretowy i filmowy Wiesław Michnikowski. Artysta często podkreślał, że nie lubi mówić za siebie i dlatego został aktorem. - Tata nie chciał opowiadać w wywiadach o okupacji i dawnej Warszawie, ale robił to w czasie spotkań rodzinnych - mówił Marcin Michnikowski, syn aktora, w audycji wyemitowanej w kwietniu tego roku.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA Wojciech Urban Wiesław Michnikowski TEATR aktorstwo aktor literatura

"Improwizacja teatralna jest jak jazz w muzyce"

Katarzyna Michalska jest aktorką, założycielką teatru Improv AB OVO, propagatorką sztuki improwizacji w Polsce, żoną artysty, mamą dwójki nastolatków. Swoje miejsce na ziemi znalazła w teatrze, który sama stworzyła i w którym realizuje własne projekty artystyczne a - tworząc ćwiczenia i gry improwizacyjne - pomaga aktorom odblokować potencjał twórczej ekspresji i rozwijać kreatywność. O swojej działalności opowiadała w audycji Kobiety Sukcesu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 aktorstwo aktor

Wyzwania teatralne: trzech aktorów, dwanaście charakterów

Przedstawieniem "Wszystko o mężczyznach" Teatr Kamienica w Warszawie rozpocznie sezon po wakacjach. Spektakl opowiada o tym, czym jest męski świat. Opisuje damsko-męskie zależności i na 12-stu przykładach charakteryzuje męskie typy osobowości. Gościem Katarzyny Oklińskiej w Polskim Radiu 24 był Michał Lesień-Głowacki, aktor, który opowiadał o przedstawieniu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 TEATR spektakl aktor aktorstwo aktorzy