Polskie Radio
Section05
TVP

"Powinniśmy stworzyć kanał telewizyjny TVP Polonia Wschód"

W ostatnich dniach, z inicjatywy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, z Polski wydalony został Dmitryi K., naukowiec i przedstawiciel Rosyjskiego Instytutu Studiów Strategicznych w Moskwie. Miał prowadzić działalność wymierzoną w polskie interesy. W Polskim Radiu 24 o funkcjonowaniu rosyjskiej propagandy m.in. w rozmowie z Agnieszką Romaszewską-Guzy z Telewizji Biełsat.
Zobacz więcej na temat:  Rosja propaganda wojna hybrydowa Białoruś Litwa TVP Agnieszka Romaszewska

Essen: Niemcy chcą zburzyć polski kościół

Kościół św. Klemensa w Essen, przy którym działa polska parafia, może zostać sprzedany deweloperowi – poinformował w środę „Nasz Dziennik”. W Polskim Radiu 24 rozmowa z Cezarym Gmyzem, korespondentem Telewizji Polskiej w Niemczech, który również zajmuje się tym tematem. O sprawie mówił także Waldemar Maszewski, korespondent Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Niemcy Kościół katolicki Essen język polski katolicyzm TVP

"Przemówienie Olszewskiego w dwóch kanałach TVP"

- Było dla mnie jasne, że bez rozbrojenia tego rodzaju bomby, niewypału podłożonego pod polską niepodległość, będzie bardzo trudno funkcjonować, bo podstawą wszelkiego ludzkiego funkcjonowania jest odpowiedzialność – powiedziała w Polskim Radiu 24 córka Zbigniewa Romaszewskiego Agnieszka Romaszewska – Guzy. Odniosła się w ten sposób do rocznicy obalenia rządu Jana Olszewskiego.
Zobacz więcej na temat:  Jan Olszewski historia Polski lustracja TVP Agnieszka Romaszewska

Opole 2017 odwołane. "Artyści dali się rozegrać"

Minister kultury Piotr Gliński powiedział, że problem z festiwalem opolskim został wywołany decyzją prezydenta Opola. W poniedziałek Arkadiusz Wiśniewski przesłał pismo do prezesa TVP, w którym poinformował, że wypowiada umowę o organizacji festiwalu z 28 kwietnia "w trybie natychmiastowym" z powodu nienależytego wykonania umowy z przyczyn leżących po stronie TVP. W ocenie władz Opola, wycofanie się z koncertów wielu oczekiwanych artystów, "wynika ewidentnie z winy Telewizji". O sprawie w Debacie Poranka rozmawiali Jan Śpiewak (Wprost), Piotr Semka (Do Rzeczy) i Tomasz Sakiewicz (Gazeta Polska Codziennie).
Zobacz więcej na temat:  Opole TVP Jacek Kurski Jan Pietrzak Maryla Rodowicz