Polskie Radio
Section05
gimnazjum

Pobicie gimnazjalistki w Gdańsku. Wyniki kontroli

– Do pobicia gimnazjalistki w Gdańsku doszło poza terenem szkoły; po incydencie zapewniono, zarówno jej jak i pozostałym uczniom, wsparcie pedagogiczno-psychologiczne – to wstępne ustalenia kontroli przeprowadzonej w szkole przez pomorskiego kuratora oświaty. W poniedziałek sąd rodzinny zdecydował o umieszczeniu dwóch nieletnich podejrzanych w młodzieżowym ośrodku wychowawczym. W odniesieniu do trzeciej sąd zastosował dozór kuratora. O przemocy wśród młodzieży mówił dr Michał Sitek (Instytut Badań Edukacyjnych).
Zobacz więcej na temat:  dzieci psychologia gimnazjum Gdańsk prokuratura policja

Gimnazjaliści napisali test. Egzamin bez zakłóceń

Egzamin gimnazjalny przebiegł bez zakłóceń. Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej dr Marcin Smolik mówi, że mimo zgłoszeń w pierwszy dzień o tym, że spadł śnieg i w niektórych miejscowościach nie było prądu wszystkie egzaminy się odbyły. – Nie ma żadnych uczniów, którzy będą musieli przystąpić do egzaminu w czerwcu, bo egzamin nie mógł się odbyć w kwietniu - mówi dyrektor.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA gimnazjum egzamin gimnazjalny test

Egzamin gimnazjalny z języka obcego. Zobacz arkusze CKE

Zakończył się egzamin dla gimnazjalistów sprawdzający ich znajomość języków obcych. Piątkowy egzamin z języka obcego był trzecią, ostatnią częścią obowiązkowego egzaminu gimnazjalnego. W środę uczniowie III klas gimnazjów pisali egzamin z wiedzy humanistycznej, w czwartek - z wiedzy matematyczno-przyrodniczej.
Zobacz więcej na temat:  egzamin gimnazjalny gimnazjum CKE POLSKA edukacja Ministerstwo Edukacji Narodowej

"Szkołę trzeba głęboko zreformować od środka”

W środę królowały przedmioty humanistyczne, w czwartek czas na matematykę, biologię, chemię, fizykę i geografię. Około 350 tysięcy gimnazjalistów przystąpi do egzaminu z wiedzy matematyczno-przyrodniczej. Trzydniowy maraton zakończy w piątek test z języka obcego. O polskim systemie edukacji rozmawiali w Debacie Poranka Piotr Pałka (Rebelya.pl), Piotr Gursztyn (TVP) i Hubert Biskupski (Super Express).
Zobacz więcej na temat:  edukacja reforma szkolnictwa Piotr Gursztyn gimnazjum