Polskie Radio
Section05
gimnazjum

Matura 2017. Znamy wyniki egzaminu dojrzałości

Świadectwo dojrzałości uzyskało 78,5 proc. tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych. 14,8 abiturientów, którzy nie zdali jednego przedmiotu ma prawdo do poprawki w sierpniu, a pozostali – 6,7 proc. dopiero za rok – to wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego. Komentował je w Polskim Radiu 24 dr Marcin Smolik z Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Edukacji Narodowej matura gimnazjum CKE egzaminy maturalne szkoła ponadgimnazjalna szkoła

Pobicie gimnazjalistki w Gdańsku. Wyniki kontroli

– Do pobicia gimnazjalistki w Gdańsku doszło poza terenem szkoły; po incydencie zapewniono, zarówno jej jak i pozostałym uczniom, wsparcie pedagogiczno-psychologiczne – to wstępne ustalenia kontroli przeprowadzonej w szkole przez pomorskiego kuratora oświaty. W poniedziałek sąd rodzinny zdecydował o umieszczeniu dwóch nieletnich podejrzanych w młodzieżowym ośrodku wychowawczym. W odniesieniu do trzeciej sąd zastosował dozór kuratora. O przemocy wśród młodzieży mówił dr Michał Sitek (Instytut Badań Edukacyjnych).
Zobacz więcej na temat:  dzieci psychologia gimnazjum Gdańsk prokuratura policja

Gimnazjaliści napisali test. Egzamin bez zakłóceń

Egzamin gimnazjalny przebiegł bez zakłóceń. Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej dr Marcin Smolik mówi, że mimo zgłoszeń w pierwszy dzień o tym, że spadł śnieg i w niektórych miejscowościach nie było prądu wszystkie egzaminy się odbyły. – Nie ma żadnych uczniów, którzy będą musieli przystąpić do egzaminu w czerwcu, bo egzamin nie mógł się odbyć w kwietniu - mówi dyrektor.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA gimnazjum egzamin gimnazjalny test