Polskie Radio
Section05
PSL

Debata Dnia o transferach w polskiej polityce

- Od jakiegoś czasu dyskutuje się o łapance jeśli chodzi o transfery poselskie. Szukane są osoby wśród ludowców, w Kukiz’15. Każdy w Zjednoczonej Prawicy ma ku temu swój powód – powiedział w Debacie Dnia Tomasz Żółciak z "Dziennika Gazety Prawnej". W audycji uczestniczył także Jakub Jałowiczor z "Gościa Niedzielnego".
Zobacz więcej na temat:  PSL zjednoczona prawica PiS Prawo i Sprawiedliwość Andżelika Możdżanowska Sejm

„Za pieniędzmi dla lekarzy powinien iść interes państwa”

Do 2025 roku nakłady na służbę zdrowia mają wzrosnąć do 6 procent PKB. Komitet Stały Rady Ministrów przyjął projekt ustawy w tej sprawie - poinformował minister Henryk Kowalczyk - szef Komitetu Stałego. Lekarze rezydenci nie są zadowoleni z propozycji rządu. O ich proteście i propozycji Ministerstwa Zdrowia mówili w audycji Rozmowa PR24 Urszula Pasławska (Polskie Stronnictwo Ludowe) i Adam Andruszkiewicz (Kukiz’15).
Zobacz więcej na temat:  pkb Ministerstwo Zdrowia lekarz Konstanty Radziwiłł Kukiz'15 PSL

Transfer do rządu Beaty Szydło. "Historia PSL dobiega końca"

Andżelika Możdżanowska została sekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju oraz Pełnomocnikiem Rządu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Do lipca była posłanką PSL, a do września zasiadała w komisji śledczej ds. Amber Gold. O przejściu do Ministerstwa Rozwoju Andżeliki Możdżanowskiej mówili w audycji Debata Dnia Piotr Gabryel („Do Rzeczy”) i Grzegorz Gruchalski (Instytut Rozwoju Warszawy).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Andżelika Możdżanowska PSL Ministerstwo Rozwoju rząd Beaty Szydło Piotr Gabryel Prawo i Sprawiedliwość

"W skali roku z budżetu wyparowało 30-40 miliardów zł"

– W latach rządów PO-PSL rabunek finansów publicznych i wyłudzenia podatku VAT miały potężną skalę – mówił w audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka Janusz Szewczak. Poseł Prawa i Sprawiedliwości ocenił również na naszej antenie, że w tej sprawie „odpowiedzialność leży po stronie ówczesnego rządu, przede wszystkim resortu finansów”.
Zobacz więcej na temat:  Janusz Szewczak Prawo i Sprawiedliwość podatek VAT vat komisja śledcza Sejm SKOK Platforma Obywatelska PSL POLSKA

Kobyliński: projekty prezydenta nie poprawią pracy sądów

Prezydenckie projekty ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym zostały złożone w Sejmie. W ocenie Pawła Kobylińskiego z Nowoczesnej, to nie jest ustawa reformująca sądownictwo. - To jest ustawa kadrowa. W projektach nie ma ani słowa o o przyśpieszeniu procedur, nie ma ani słowa o zmniejszeniu kosztów sądowych - wyliczał poseł w radiowej Jedynce.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PSL Antoni Trzmiel reforma sądownictwa ustawa

"Nie ma chemii między prezydentem a min. sprawiedliwości"

Prezydent Andrzej Duda rozpoczyna dziś konsultacje dotyczące zmian w ustawach: o Sądzie Najwyższym i o Krajowej Radzie Sądownictwa. W Pałacu Prezydenckim mają się pojawić przedstawiciele wszystkich klubów parlamentarnych. O godzinie 17.30 zaplanowano spotkanie z Polskim Stronnictwem Ludowym. - Chcemy przedstawić nasze propozycje - mówi poseł PSL Piotr Zgorzelski.
Zobacz więcej na temat:  prezydent reforma sądownictwa PSL Piotr Zgorzelski Andrzej Duda krs POLSKA