Polskie Radio
Section05
informatyka

"Korzystanie z technologii powinno dziać się samo"

Misją IC Solutions jest to, by korzystanie z komputera stało się niezauważalne. Start-up stworzył m.in. IC Pen - innowacyjny system digitalizacji danych, który umożliwia utrwalenie w formie elektronicznej tekstu pisanego. Firma prezentowała swoje rozwiązania na tegorocznych targach przemysłowych Hannover Messe. O idei i projektach IC Solutions mówił w audycji Ludzie Gospodarki prezes firmy, Rafał Witkowski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 nowe technologie start-up informatyka

Bezpieczeństwo w sieci. Internet realną przestrzenią

Media często w tonie sensacji informują o cyberstalkingu, hakerach czy sieci TOR. Nie zawsze jednak wyjaśniają, jak radzić sobie z cyfrowymi zagrożeniami. Tę lukę wypełnili goście 24 Poziomu – Magazynu Nowych Technologii Julia Chmielecka, autorka książki "Internet złych rzeczy" i Andrzej Kozłowski z serwisu Cyberdefence24.
Zobacz więcej na temat:  komputery nowe technologie informatyka bezpieczeństwo w intenecie bezpieczeństwo w sieci internet

Klimatyczny hackaton w Warszawie

Wykorzystanie gier networkingowych do nauki o zmianach klimatu, tworzenie aplikacji mobilnych oraz praca nad serwisami klimatycznymi odpowiadającymi na lokalne problemy związane ze zmianami klimatu. Oto jedne z wyzwań dla uczestników 24-godzinnego hackathonu EOVation, który w ten weekend odbywa się w Warszawie. O tym, czym jest to wydarzenie i jakie jest jego przesłanie mówiła Iuliia Strotska, manager innowacji Projektu EO ClimLab.
Zobacz więcej na temat:  informatyka pogoda interenet kosmos