Polskie Radio
Section05
kobieta

Pierwsza Dama wspiera Amazonki w walce z rakiem piersi

Blisko 10 tysięcy kobiet po chorobie nowotworowej piersi pielgrzymowało dziś na Jasną Górę. Podczas jubileuszowej, dwudziestej Ogólnopolskiej Pielgrzymki, kobiety przede wszystkim dziękowały za życie i modliły się o zdrowie na kolejne lata. Kobiety wzięły dziś udział we mszy świętej, pod przewodnictwem biskupa seniora Antoniego Długosza z Częstochowy. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Częstochowa Jasna Góra kobieta choroba rak piersi Agata Kornhauser-Duda

Czarny protest w Warszawie i stu innych miastach Polski

„Czarny wtorek - wielka zbiórka” - to hasło kolejnego Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, zorganizowanego w wielu polskich miastach. - Wychodzimy na ulice, bo walka nadal trwa - szykują się kolejne projekty odebrania nam wolności i godności. Dlatego zbieramy się i zbieramy podpisy pod projektem Ratujmy Kobiety 2017” – zapowiadają organizatorki protestu. O proteście kobiet mówiły w Polskim Radiu 24 Magdalena Korzekwa-Kaliszuk (prawnik i publicystka) i Katarzyna Kondej (prawnika).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 kobieta aborcja PiS

"Kobiety wychodzą na ulice bo ich prawa są zagrożone"

- 80 proc. społeczeństwa popiera in vitro. Problem bezpłodności jest chorobą cywilizacyjną i trzeba robić wszystko, by znosić jej skutki. In vitro jest możliwością. Trzeba dać szansę bezpłodnym parom na swoje potomstwo – powiedziała w kontekście „czarnego wtorku” Marzena Okła-Drewnowicz z Platformy Obywatelskiej. Gościem Rozmowy Polskiego Radia 24 był Paweł Szramka z Kukiz'15.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 kobieta Platforma Obywatelska Kukiz'15

Przedsiębiorcza jak Polka

Już 8,1 proc. dorosłych Polek zakłada albo prowadzi nowe, czyli działające od co najwyżej 3,5 roku firmy. Ten wskaźnik jest teraz o ponad jedną trzecią wyższy niż przed dwoma laty, gdy aktywnością biznesową wykazywało się 6 proc. kobiet w Polsce – wynika z raportu konsorcjum Global Entrepreneurship Monitor (GEM). O przedsiębiorczych Polkach w Polskim Radiu 24 mówiła Dorota Czekaj, wiceprezes Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 kobieta praca

"Program 500 plus dokonał spustoszenia na rynku pracy"

- Kobiety to siła Polski, lecz pan Piotr Duda zasłania się tą tradycją po to, by proponować Polkom niższe emerytury. Dzieje się tak, by kobiety odchodziły z rynku pracy i nie realizowały się zawodowo. Każdemu człowiekowi praca daje godność. Piotr Duda popiera projekty, które kobietom odbierają pracę i dają niższe pieniądze. Punktem wyjścia rządu powinno być zapewnienie ludziom pracy, a nie wypychanie na emerytury – powiedział w Polskim Radiu 24 europoseł PO Paweł Zalewski
Zobacz więcej na temat:  Europarlament Platforma Obywatelska Unia Europejska Paweł Zalewski program 500+ wiek emerytalny w Polsce emerytura kobieta praca