Polskie Radio
Section05
katastrofa samolotu

Śledztwo ws. Smoleńska. "Abdykowało państwo polskie"

 - Polska dobrowolnie oddała śledztwo ws. katastrofy smoleńskiej w ręce Rosji, która była producentem samolotu, na której lotnisku wydarzyła się katastrofa i której kontrolerzy powietrzni sprowadzali maszynę na lotnisko. Oddając Rosji śledztwo ws. katastrofy smoleńskiej abdykowało państwo polskie – powiedział w programie 24 Pytania poseł Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Melak. Gość mówił także w programie o pracy sejmowej komisji ds. katastrofy smoleńskiej.
Zobacz więcej na temat:  polityka Rosja katastrofa samolotu katastrofa smoleńska Smoleńsk Prawo i Sprawiedliwość katastrofa w Smoleńsku PiS Donald Tusk POLSKA

Polska zaskarży Rosję ws. wraku Tu-154

Szef MSZ Witold Waszczykowski zapowiedział, że w najbliższym czasie Polska przedstawi skargę do Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości w Hadze. Chodzi m.in. o zwrot wraku samolotu Tu-154, który rozbił się pod Smoleńskiem. O sprawie rozmawiali w Debacie Dnia Karol Gac (Do Rzeczy) i Tomasz Żółciak (Dziennik Gazeta Prawna).
Zobacz więcej na temat:  Witold Waszczykowski Smoleńsk katastrofa samolotu katastrofa smoleńska Polskie Radio 24 Władimir Putin PiS

Rosja: po katastrofie samolotu - kadłub odnaleziony

Samolot Tu-154 rosyjskiego ministerstwa obrony z 92 osobami na pokładzie, m.in. muzykami Chóru Aleksandrowa, spadł w niedzielę do Morza Czarnego niedaleko Soczi. Poniedziałek w Rosji prezydent Władimir Putin ogłosił dniem żałoby narodowej. Odnaleziono szczątki maszyny, cały czas trwa poszukiwanie ofiar. Katastrofę komentowali na antenie Polskiego Radia 24 dziennikarze Maria Przełomiec, Paweł Reszka oraz Witold Jurasz (Ośrodek Analiz Strategicznych).
Zobacz więcej na temat:  Rosja Syria samolot katastrofa samolotu