Polskie Radio
Section05
kolej

"W 2018 roku PKP osiągnie zysk między 50 a 100 mln zł"

- Nie przeprowadziłbym reprywatyzacji Polskich Kolei Linowych, kolejka na Kasprowy Wierch powinna być w rękach Polski. To samo dotyczy PKP Energetyka, która posiada infrastrukturę niezbędną do prowadzenia ruchu pociągów. Infrastruktura krytyczna powinna być w jednym ręku - mówił w audycji Rozmowa PR24 dr Mirosław Antonowicz, członek zarządu Polskich Kolei Państwowych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 PKP kolej kolejnictwo

RCB: po wichurach 636 tys. odbiorców nadal bez prądu

636 tysięcy odbiorców jest nadal pozbawionych prądu po wichurach, które w nocy z czwartku na piątek przeszły nad Polską - poinformował około godz. 14 w piątek dyrektor Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Marek Kubiak. Usuwanie skutków wichur trwa też na kolei. Podróżni muszą liczyć się z dużymi opóźnieniami w ruchu pociągów. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wiatr pogoda kolej pomoc awarie awaria prądu wielkopolskie lubuskie łódzkie mazowieckie PKP

Polska 4.0. Stoimy u progu technologicznej rewolucji. Czy jesteśmy gotowi?

Czwarta rewolucja przemysłowa (Gospodarka 4.0) jest już faktem. Polska gospodarka musi być zatem na nią gotowa, a nie da się tego osiągnąć bez wzmocnienia naszego przemysłu i zrównoważonego rozwoju całego kraju, którego podstawą jest odpowiednia infrastruktura, czyli sieć dróg, nowoczesny transport, w tym kolej.
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Grzesiowski GOSPODARKA przemysł technologie innowacje PKP kolej