Polskie Radio
Section05
rower

Tomasz Wojtkiewicz: dokonujemy w Polsce "rowerolucji"

Tomasz Wojtkiewicz o swojej firmie żartobliwie mówi, że dokonuje ona Polsce "rowerolucji". I trudno choćby częściowo z tym się nie zgodzić, bo spółka, której jest prezesem, czyli Nextbike Polska, jako operator rowerów miejskich kontroluje zdecydowaną większość tego rynku. Gościa "Ludzi gospodarki" pytaliśmy między innymi o źródła sukcesu jego firmy i o modę na jazdę rowerem, jaka zapanowała wśród Polaków.
Zobacz więcej na temat:  rower firma

Personalizacja motocykli. Nie ma jej bez "efektu wow!"

- Motocykle customowe są po to, żeby robiły show i wyglądały spektakularnie. Wygoda jest ważna, ale odchodzi na dalszy plan. Można to porównać do szpilek. One przecież nie są wygodne - przekonuje w rozmowie z Kubą Marcinowiczem Staszek Myszkowski z "Game Over Cycles", który swoje pierwsze jednoślady personalizował już w podstawówce.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka STYL ŻYCIA motocykl personalizacja motoryzacja rower Rock Kuba Marcinowicz

Prawo rowerzystów do odszkodowania za wypadek drogowy

Czy rowerzyści powinni ubezpieczać się od odpowiedzialności cywilnej czyli na własną rękę, mimo braku obowiązku, podobnie jak właściciele aut kupować polisy OC? Dlaczego wypadek z udziałem cyklisty może drogo kosztować, zarówno jego samego, jak właściciela pojazd, z którym się zderzył - mówił w audycji Magazyn Motoryzacyjny Mariusz Szóstka z Centrum Odszkodowań DRB.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 motoryzacja rower turystyka ubezpieczenie samochodu