Polskie Radio
Section05
bezpieczeństwo

Przemówienie prezydenta w ONZ. "Ważne wątki bezpieczeństwa"

„Próby wpływania państw trzecich na demokratyczną politykę wolnych narodów powinny stać się przedmiotem troski wspólnoty międzynarodowej” – oświadczył prezydent Andrzej Duda, przemawiając we wtorek w Nowym Jorku na 72. Sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Wystąpienie prezydenta Dudy komentowali w Polskim Radiu 24 Jakub Jałowiczor z „Gościa Niedzielnego” i amerykanista Artur Wróblewski z uczelni Łazarskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Andrzej Duda ONZ USA Ukraina Rosja prezydent Gruzja bezpieczeństwo

Czy UE ma szanse wygrać z terroryzmem?

Po zeszłotygodniowym zamachu w londyńskim metrze na nowo odżyła dyskusja o walce z terroryzmem w Europie. – Na poziomie Brukseli możemy mówić, że wszyscy się przejmujemy, ale percepcja zagrożenie terrorystycznego ze strony Państwa Islamskiego w Estonii, Portugalii, Wielkiej Brytanii czy w Polsce jest inna – ocenia Kacper Rękawek z GLOBSEC Policy Institute.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Ernest Zozuń Unia Europejska bezpieczeństwo terroryzm Kacper Rękawek Londyn

Wybuch w londyńskim metrze. Policja: improwizowany ładunek

Śledczy badający wybuch na stacji metra Parsons Green w zachodnim Londynie potwierdzili, iż eksplodował tam zaimprowizowany ładunek wybuchowy - poinformował komisarz policji metropolitalnej Mark Rowley. Oświadczył przy tym, że śledztwo jest prowadzone przez jednostkę antyterrorystyczną przy wsparciu służb bezpieczeństwa wewnętrznego MI5. W wyniku wybuchu rannych zostało 18 osób.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Wielka Brytania metro Londyn bezpieczeństwo