sikorski.sikorski: moje profile to hobby. Przepis na sukces w sieci?

Ostatnia aktualizacja: 29.02.2024 19:40
Michał Sikorski znany jest w sieci jako sikorski.sikorski. Media społecznościowe wykorzystywał jako galerię swoich wspomnień. Z czasem zaczął to rozbudowywać. Zna go dziś wielu, a jaki jest jego pomysł na siebie w sieci, zdradza w Czwórce. 
Michał M.Sikorski i Marta Hoppe w studiu Czwórki
Michał M.Sikorski i Marta Hoppe w studiu CzwórkiFoto: Kamil Jasieński/Czwórka
  • Michał Sikorski to twórca internetowy. Swoją działalność w sieci rozpoczął od zbierania wspomnień na Instagramie. 
  • Dziś chętnie włącza się w internetowe trendy. Buduje swoją rozpoznawalność. Cały czas stawia na szczerość. 
  • Dużą część twórczości Michała zajmują treści foodowe. Chętnie odwiedza przeróżne miejsca. Tworzy ich rankingi. 

Michał Sikorski tworzy na TikToku i Instagramie, znany jako sikorski.sikorski. Na swoim profilu serwuje trochę jedzenia, humoru i podróży. Mieszka w Warszawie, choć pochodzi z Białej Podlaskiej. 

"Mieszkam w Warszawie" - seria z internetu

- Seria "Mieszkam w Warszawie" nie jest moim autorskim pomysłem, a trendem zaczerpniętym z internetu - przyznaje w rozmowie z Martą Hoppe. - Podłączyłem się pod to i podaję swoje przykłady. To wdzięczny temat, więc zdecydowałem się kontynuować go. Trzy części z tej serii wykręciły niezłe zasięgi. 

Treści serwowane przez Michała są przyjemnie, wesołe, pozytywne. Jednak i on spotyka się z hejtem w sieci. - Mam w swoim doświadczeniu "opierzenie medialne", pracowałem w mediach, zarządzałem komentarzami pod różnymi profilami - przyznaje. - Czasem trafiam na hejterskie komentarze, wtedy wchodzę w dyskusję z trollami, ale w elegancki sposób. Trochę karmię trolla, ale wykorzystuję to, żeby podbić sobie algorytmy. Odbijam jego negatywną energię w taką stronę, która może mi się przydać. 


Posłuchaj
18:46 czwórka czwórka do piątej 29.02.2023 15.13.mp3 sikorski.sikorski opowiada o swojej działalności w sieci (Czwórka do piątej/Czwórka)

 

Czwórkowy gość przyznaje, że nagrywa głupotki i trochę zna się na jedzeniu. Martę Hoppe poczęstował tajwańskim ciastkiem, które, jak przyznała, pachniało jak sernik, smakowało jak sękacz, a wyglądało jak gąbka do mycia. - Częściej sprawdzam różne knajpy, niż gotuję sam w domu - zdradza twórca internetowy. - Szukam fajnych małych miejsc. Zdarza się, że jadam dziwaczne rzeczy. 

Przepis na sukces w sieci?

Mimo już sporej rozpoznawalności w sieci Michał Sikorski przyznaje, że jego głównym źródłem utrzymania jest praca na etacie. - Tworzenie treści internetowych to hobby, które rozrasta się od października - mówi. - Cały czas robię coś, co jest fajne, za co mogę ręczyć. Na początku traktowałem Instagrama jako taką galerię moich wspomnień. Zacząłem to rozbudowywać, dodawać lektora, opowiadać o tym, gdzie byłem. Jestem systematyczny, i to procentuje.

 Foodowy core

Czwórkowy gość tworzy autorskie, bardzo subiektywne, rankingi restauracji. On sam chętnie zmienia smaki, więc wybór jest bardzo różnorodny. 

- Foodowe treści najbardziej sprawiają mi frajdę. Okazało się, że to core mojej twórczości - opowiada. - Nagrywam to po cichaczu, moi znajomi, z którymi wychodzę zjeść, dziwili się, kiedy robiłem nagrania. W domu mam z tym więcej pracy - montuję, podkładam lektora. Podchodzę do tego poważnie. 


***

Tytuł audycji: Czwórka do piątej

Prowadzi: Marta Hoppe

Gość: Michał Sikorski (twórca internetowy)

Data emisji: 29.02.2024

Godzina emisji: 15.15

wmkor

Czytaj także

Jak zrobić ciekawe "stories"?

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2019 09:12
"Stories" jest obecnie jednym z najbardziej angażujących formatów w social mediach. Jak się za to zabrać i robić to dobrze?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Natalia Sisik - jak być znaną influncerką? "Trzeba mieć pomysł na siebie"

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2024 18:45
Natalia Sisik jest influencerką i autorką popularnego profilu w mediach społecznościowych. Od sześciu lat prowadzi go wraz ze swoim chłopakiem Jarkiem. Początek wspólnych działań był też początkiem miłości. Teraz ich profil obserwują miliony followersów.
rozwiń zwiń