Jak zrobić ciekawe "stories"?

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2019 09:12
"Stories" jest obecnie jednym z najbardziej angażujących formatów w social mediach. Jak się za to zabrać i robić to dobrze?
Audio
  • jak robić dobre instastories, by zainteresować odbiorców? (Dajesz radę/Czwórka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: happydancing/Shutterstock.com

Social media dają nam dziś mnóstwo możliwości: od filtrów do zdjęć, naklejek, aż po ankiety, pytania. Patrycja Dumin

- Stories to format wideo w Instagramie, który wyświetla się na górze, razem z ikonkami awatarów znajomych. Możemy kliknąć i zobaczyć, co się u nich dzieje. Stories żyją 24 godziny, a potem znikają w przestrzeniach internetu - mówi Małgorzata Dumin.

Mamy możliwość zapisania stories w folderach, ale to właśnie ich ulotność jest główną ideą. - Czasem wrzucamy coś "na szybko", ale nawet w przypadku instastories, które mają ograniczoną żywotnośc, warto przemyśleć taką decyzje. Bo w internecie nic nie ginie, każdy może zrobić screena tego, co wrzuciliśmy i potem ciężko będzie to usunąć – mówiła ekspertka w Czwórce.

Statyczne relacje są dość nużące, mieszajmy więc zdjęcia z wideo. To możliwość zrobienia czegoś artystycznego, a jednoczesnie ciekawego dla naszych odbiorców Patrycja Dumin

Jak można wykorzystać potencjał Instastories w biznesie? Czy można jeszcze nagrać coś, czego nie było? Czym w naszym filmiku możemy zainteresować znajomych? I czy oznaczać ich w naszych publikacjach? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. W programie rozmawialiśmy także m.in. z Adamem Świetlickim, naszym człowiekiem od mediów społecznościowych, który opowiadał o tym, jak prowadzony jest profil Czwórki.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Marta Hoppe

Gość: Małgorzata Dumin (dyrektor agencji Glow)

Data emisji: 28.06.2019

Godzina emisji: 14.08

kd/mko

Czytaj także

Skandale? Afery? Show-biznes nigdy nie śpi!

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2017 13:02
Ile czasu swoim fanom poświęca Edyta Górniak? Czy Ola Kwaśniewska jest w ciąży? Ile centymetrów włosów obcięła Ewa Chodakowska? Oraz o czym w swojej nowej książce pisze Tymon Tymański? O tym wszystkim w Czwórce opowiada Patryk Chilewicz, redaktor naczelny "Vogule Poland".    
rozwiń zwiń
Czytaj także

Media społecznościowe. Ile prawdy o nas jest w internecie?

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2018 19:26
"Moje życie jest takie zwyczajne" - można pomyśleć przeglądając zdjęcia publikowane przez innych w mediach społecznościowych. - Bardzo często widać, że takie "doskonałe profile" są naciągane. Problemem jest to, że nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę - tłumaczył Łukasz Głąbicki. 
rozwiń zwiń